Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

niuniek545, 14 lat temu
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Escort V Hatchback 1.6 105KM 77kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczył mnie silnik bo ma już 290000km a ja opruch rozrządu i wymian oleju nigdy nic przy nim nie rogbiłem
Silnik : Problemy z silniczkiem krokowym.przy instalacji LPG
Karoseria : Podatne na rdze nadkola i wlew paliwa
Silnik w tym aucie jak na moje oko i na swoje lata ma dość dobre osiągi i kulture pracy.
Co do przełożeń w tym samochodzie są one troche za długie i skrzynia nie jest zbyt dobrze zsynchronizowana.
układ jezdny ma dość dobry mało awaryjny bo prosty co do konfortu to może nie jest to wysoka półka ale jak na takie auto jest dobrze.
Wydaje mi sie że widoczność jest w tym samochodzie bardzo dobra dość cienkie słupki lusterka durze i dobrze w nich wszystko widać.
Wydaje mi sie że co do wentylacji w tym samochodzie nie można mu nic zarzucić latem dobrze wieje a zimą grzeje.
Z przodu można znaleść troche przestrzeni kierowca ma dobrą postawe za kierownicą nie jest ciasno co innego jest już na tylnej kanapie troche mało tego miesca.
Co do wyciszenia zostawia to wiele do życzenia chodz jest napewno lepiej niż w golfie II.
Co do zużycia paliwa w tym samochodzie jest to troche dużo jak na te gabaryty ale nie ma co wymagać od 18letniego samochodu. Ceny napraw nie są drogie łożyska tulejki i inne takiego typu żeczy są to groszowe sprawy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 105KM 77kW [l/100km]

10,5