Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

marcinkolnik1, 18 lat temu
Rok produkcji 1991
Ford Escort V Hatchback 1.6 105KM 77kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
generalnie zadna rewelacja,kupujcie inne auta,
kupilem go od niemca ktory byl jego pierwszym wlascicielem i caly czas serwisowal ten samochod w autoryzowanej stacji forda, mimo stosunkowo niewielkiego przebiegu,chlal olej jak szalony, i strasznie nierowno pracowal, na gazie tragedia gasl i mimo prawidlowego ustawienia dawki byl okropnie mulowaty,moj silnik to bylo 1.6 EFI,nie przerabiajcie na gaz bo szkoda waszych pieniedzy i waszego zdrowia
skrzynia dosyc fajna,miekko chodzaca,nie mialem z biegami zadnego problemu,dosyc dlugie przelozenia,fajnie
stosunkowo twardy,ale dosyc cicho pracujacy,lecz niezbyt wytrzymaly na naszych drogach,niedrogie czesci
bez uwag
wszystko pod reka,jak na tak leciwa konstrukcje to nawet dzisiaj jest w porzadelu
po wymianie termostatu na dieslowski,duzo lepsze ogrzewanie,sprawnie odparowywaly szyby,szyberdach szklany z zaluzja to fajny dodatek
wygodnie ja mam 174cm i z tylu tez nikt nie narzekal,bardzo mile welurowe obicia foteli i tapicerek drzwi
dosyc glosny porownujac z astra 1.6, ale da sie wytrzymac,dobrej jakosci orginalne glosniki
na trasie z niemiec zpalil 9.4l benzyny /srednia z 1200km/ ale jechalem na autobanie 800km z predkoscia ok 160-180km/h a 400 km w polsce ok80-120km/h pola nizej wypelniam uwzgledniajac spalanie dla gazu
za te same pieniadze mozna kupic np.Astre,lub Vectre i te auta uwazam za lepsze gdyz mialem i jedno i drugie i absolutne nic sie z nimi nie dzialo oprocz tego ze kochaly je korniki
takie tam duperelki lacznik stabilizatora,
cigle walka z gazem tak mnie denerwowal ze go sprzedalem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 105KM 77kW [l/100km]

11,1