Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

rokefeler, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V XR3i 105KM 77kW
Rok produkcji 1992
Ford Escort V Hatchback 1.8 16V XR3i 105KM 77kW 1992 - Oceń swoje auto
wszystko ok tylko blachy... wlewu mi jeszcze nie wzięła ruda, ale tylnie nadkola już zrobiłem, teraz czas na progi, aha nie widziałem tego w innych egzemplarzach ale wyszły mi purchle pod zamkiem z prawej strony, ale ten typ tak ma:)) jestem zadowolony
silnik elastyczny, ładnie się zbiera, jak dotąd bez awaryjny, niby 105 KM ale dużo potrafi, troche hałaśliwy ale oleju(pół syntetyk) nie bierze ani kapki- i chwała mu za to, jak jest zimny to lubią falować obroty, czasem gaśnie ale to wina osprzętu nie silnika, trzeba poczekać aż sie sam ngrzeje i nie pomagać mu dodaniem gazu bo wyłączy się ssanie i zgaśnie
w miarę... redukcja z 3 na 2 przy wyższych obrotach żadko się udaje.... głośny strajk i zgrzyt..., czasem opiera się wsteczny ale to chyba wina sprzęgła(czas wymienić)
bardzo wytrzymały jeśli chodzi o polskie drogi, zważywszy na prostotę konstrukcji bardzo dobrze sie spisuje na zakrętach, wspomaganie bardzo dobrze dobrane, ogólnie fajnie się jeździ
we wszystkich kierukach widać bardzo dobrze
wszystko pod ręką
szybko sie nagrzewa, bardzo wydajna, zbawienie w zimie, ogrzewana przednia szyba- ten kto to przewidział do samochodu tej klasy powinien dostać nobla, super sprawa
jak dotąd nikt nie nażekał, że ciasno
kiepsko, zwłaszcza przy wyższych obrotach, o dziwo nie trzeszczy tapicerka po tylu latach egzystencji na polskich drogach
jak ktoś sobie nie żałuje to spali tyle ile sie wleje( moje max to 15< - noga w podłodze), ale przy bardzo "lekkiej nodze" mozna zejść do 7,5- 8 litrów( miasto-trasa), wydaje mi sie ze to dobry wynik jak na tę pojemność
jak na swoje lata i cenę super wozidło
mam wszystko w elektryce i jak dotąd tylko przełącznik od szyberdachu przestał działać(spalił się sam przycisk i nigdzie nie mogę dostać tego ustojstwa, jest taki sam jak od elektrycznych szyb), reszta ok
jak dotąd nic sie nie działo i lepiej żeby tak zostało
Ford Escort V Hatchback