Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

Mav mav@tenbit.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V XR3i 131KM 96kW
Rok produkcji 1992
Ford Escort V Hatchback 1.8 16V XR3i 131KM 96kW 1992 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo fajnie zestrojone zawieszenie, ktore jest twarde i do mojego stylu jazdy pasuje idealnie.
Układ elektryczny : skrzynka bezpiecznikow- nowa z gwarancja ok. 150zl
Inne : przelaczni zespolony przy kierownicy- okolo 100zlotych
Przeniesienie napędu : samoregualtor linki sprzegla- ok 20zlotych
Jestem bardzo zadowolony. Samochod o bardzo dobrych osiagach, dobrej elastycznosci i na dodatek dzieki instalacji gazowej tani w eksploatacji. Czesci bardzo tanie jak i serwis.
Jak na ta pojemnosc swietna elastycnosc (na 5 biegu powyzej 2500 obr mozna smialo wyprzedzac). Bardzo dobra kultura pracy jak na ten rocznik.
Skrzynia jest bardzo dobrze zestopniowana. Ma odpowiedni skok dziwgni. Jednak jak to w Escortach czasem sa problemy z wbiciem wstecznego, oraz skrzynia mogalby byc bardziej precyzyjna.
Posiadam wersje XR3i. Ma ona fabrycznie utwardzone i obnizone zawieszenie. Jak dla mnie ideal!
Bardzo dobra. Slupki nie przeszkadzaja przy skretach a i cofac sie da. Wspolczesne samocghody powinny brac przyklad.
Wszystko jest tam gdzie byc powinno. Jak sie juz mam czepiac to moze drazek zmieny biegow jest za nisko i trzeba troszke "siegac" reka. Ale to juz czepianie sie:P
Bardzo szybko sie nagrzewa we wnetrzu a jesli chodzi o chlodne powietrze to tez jest bardzo dobrze jak na auto bez klimy!
Wersja hatchback 3-drzwiowa. Z przodu dla kierowcy i pasazera jest super. Z tylu jak na to nadwozie jest dobrze (jechalem nad morze ponad 650km w jedna strone w wakacje w cztery osoby i Ci z tylu zbytnio nie nerzekali).
Przecietnosc. Jak sa niskie obroty jest cicho, na wyzszych zdecydowanie za glosno. Na nierownosciach potrafi zaskrzypiec.
Jak na ta pojemnosc, wiek auta i osiagi jest dobrze. Ponizej podane spalanie jest na zwyklej (II generacja) instalacji gazowej i dotyczy gazu.
Za ta cene jest naprawde porzadne auto, ktore potrafi dac frajde z jazdy.
Hehe... Przecietnie... Czyli jak Ford... Trafiaja sie drobnostki, jednak na szczescie czesci do Forda sa tanie jak barszcz.
No raz mi sie trafila... Na szczescie tania naprawa+tanie czesci...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V XR3i 131KM 96kW [l/100km]

10,6