Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1991
Ford Escort V Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie 3,7l/100km w trasie przy okolo 250kg obciązenia
Karoseria : rdza na tylnych podłuznicach i progach
Byłem z auta bardzo zadowolony ale w skrócie opiszę go; Mułowaty, ekonomiczny, tani w zakupie.
Wyciszenie silnika - przeciętne Kultura pracy - dobra Elastyczność - Kiepska (Bardzo słaby 0-100km/h ok 22s, 80-120 ok 40s) Niezawodność (2 razy zablokował się termostat i ciężki rozruch zimą, ale zapalał nawet przy -25 tylko trzeba było nim trochę pokręcić) Koszty - bardzo dobrze (spalanie opisze niżej)
Krótka jedynka, reszta przełożeń dobra, biegi wchodzą bez problemu, i bardzo luźny drążek
Mimo obiegowej opinii ze co chwile się coś psuje ale u mnie nic Za miękki (przy obciążeniu za bardzo \"siada\") trzymanie na zakrętach przeciętne
Bardzo dobra ale gorsza niż w tico, reflektory są dobre
jak w każdym aucie trzeba się do przełączników przyzwyczaić, ustawianie nawiewów trochę dziwnie skonstruowane duża ilość schowków
na wolnych obrotach długo się w zimę nagrzewa ale przy -20 trzeba przejechac z5-10km żeby było można poczuć ciepło
Przeciętnie
powyżej 100km/h wyciszenie jest juz słabe ale głównie słyszałem silnik, ale była dziura w tłumiku
Przy spokojnej jeździe średnio latem 5,8 l/100km w centrum śląska, zimą głównie w miescie 7l/100km w trasie najmniej spalił mi 3,7 l/100km (jazda do 100km/h) ale srednio w trasie trzeba liczyc 4-4,5 l /100km co do napraw to sie nie psuło ale ceny części przeciętne
kupiłem go za 800zł mało palił nie psuł się więc nie mogę narzekać
awaryjny przełącznik świateł 2 razy zablokował mi się termostat
nigdy nie miałem poważnej awarii
Ford Escort V Hatchback