Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

kojakgk, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Ford Escort VI Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Ogólem... auto dla tatu, mamy, i bachorków:-) sprawdzi się w 100% ja szukam nadal czegoś innego ale auto uważam za dobre... poprostu to nie jest to!!!
No cóż... Honda to to nie jest:-) silnik mocny, niestety nie -szybki... dość głośny na obrotach jeśli już się jakimś cudem na nie wkręci. poza tym elastyczny i dla przeciętnego użytkownika jak znalazł.. 1.6 16v jest wystarczający
widzę że problemy z włączeniem wstecznego to wręcz legenda. dobrze że korzysta się z niego tak rzedko:-). reszta biegów wchodzi sprawnie jeśli precyzyjnie prowadzi się drążek. długość biegów dobrze dostosowana do mocy. 3 tyś obr przy 120 km/h
wspomaganie działa z odpowiednią siłą, dziewczyny mogą narzekać że jednak jest za słabe ale przynajmniej nie buja przy prędkościach. samochód jest dość sztywny i raczej ciężko go wyprowadzić z równowagi.
LUZ. elektryczne lustereczka, widać co i kiedy się chce. jeśli ktoś nie cofa na lusterka będzie miał problem z widocznością przez tylną szybę.
jak to w większości samochodów wszystkie pirdoły znajdują się w obrębie koła kierownicy. tak to już jest:-) jedne bliżej drugie dalej... radio jest zdecydowanie za daleko. włącznik awaryjnych na kierownicy niby blisko ale jednak nieporęcznie... reszta O.K.
grzeje jak szalony. może przy -20 dopiero przekręce pokrętło temp. na maxa. robi się cipło momentalnie. czasem kiepsko odparowuje przednia szyba, jak będzie w zimę, zobaczy się. tylna szyba ma skłonności bo parowania. ale kto by tam się przejmował takimi pierdołami...
i tu mega plus dla forda:-) w cztery osoby śmiga się fantastycznie. wygodna tylna kanapa i co ważne bardzo duża. z przodu natomiast średnie siedzienia jeżeli chodzi o wygodę;-) zdecydowanie więcej miejsca niż w astrze
przy dużych prędkościach szumi ale to przecież norma... to nie coupe!!! głośny silnik daje nam słyszeć że pracuje na wyższych obrotach... przy noralnej jeździe spoko
napraw jeszcze nie wykonywałem i nie mam zamiaru... jeśli chodzi o paliwo,, MASAKRA!!!!! to jest smok, nie samochód. na szczęscie w gazie. w mieście pali jak czołg (do 15l LPG) w trasie normalnie (można zejść poniżej 8l)
za małą kasę autko z wystarczającym silnikiem, extra wyposażeniem, i niezłymi osiągami... jak ktoś ma skromny budżet a polecam
trudno powiedzieć, mam go za krótko
jak wyżej.........

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]