Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

Marek, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Ford Escort VI Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Pomijając skrzynię biegów, która uległa awarii jak już wcześniej wspominałem z mojego powodu to samochód sprawuje sie dobrze. Dynamika i funkcjonalność auta jest na donrym poziomie. Z silnikiem nie mam absolutnie żadnych problemów, blacha ma dosłownie 3 miejsca w których pojawia się delikatna rdza co jak na 12 letni samochód chyba jest wynikiem dobrym.
Silnik chodzi bez zastrzeżeń, pracuje cicho, wewnątrz prawie nie słychać. Jeśli chodzi o elastyczność to jak każdy 16V silnik lubi wysokie obroty i dobrze przyspiesza dopiero powyżej 3 tys obr.
Obecnie mam już drugą skrzynię :), pierwsza padła raczej z mojego powodu. Zestopniowana jest jak na mój gust dobrze. Biegi wchodzą gładko i bez zgrzytów.
Posiadam wersję 2-drzwiową i nie wiem jak reszta ale mój posiada twarde zawieszenie dzięki czemu świetnie zachowuje się na zakrętach i doskonale trzyma sie drogi. Jest jednak minus takiego zawieszenia, mianowicie gdy droga zrobi się bardziej wyboista wtedy trzba zwolnić z wiadomych powodów.
W tej kwestii sprawuje się poprostu znakomicie. Duże boczne lusterka odbijają szeroki pas jezdni za nami.
Silnik nagrzewa się stosunkowo szybko. W zime po przejechaniu okolo 2 km jadąc do pracy ciepłe powietrze już mnie ogrzewa.
jest to wersja 2-drzwiowa więc z wsiadaniem do tyłu oczywiście są kłopoty. Cztery osoby mieszczą sie do auta bez problemu, jednak 5 oso to juz za dużo. Z drugiej strony jednak ścisk na tylnej kanapie chyba nie tylko jest odczuwalny w autach 2-drzwiowych.
Jak na auto w tej klasie uważam, że jest bardzo dobrze. Silnik jest oczywiście słyszalny ale dopiero przy większych prędkościach.
Jak na 105 konny silnik to chyba nie jest źle. Spalanie gazu średnio 10l.
Podsumowując, myślę, że to dobre auto. Wybór czy kupić to czy inne pozostawiam czytelnikom. Kazde auto jeśli jest zadbane to posłuży użytkownikowi dlugo.
standardowa wymiana łożysk oraz tulei wahacza z powodu twardego zawieszenia.
skrzynia biegów padła oraz pompa wodna.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,3