Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Escort VI Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Najlepszym elementem mechanicznym tego auta jest skrzynia biegów. Przy prawidłowej eksploatacji myślę że przetrwa wszystkie inne elementy tego auta. Dalej silnik, kto wie czy to nie najlepszy silnik forda, bardzo długo montowany z jakimiś przeróbkami w innych generacjach.
Zawieszenie : Wahacze - tanie zamienniki są na 1 sezon
Karoseria : Po 17latach :-) sporo rdzy w podwoziu, okolice tylnej belki oraz progi
Układ elektryczny : Drobne usterki elektryki (oświetlenia)
Mam to auto od 6 lat. Przejechałem nim 80tys. Zalety auta: ogrzewanie rewelacja, nawiew też (choć zimą ostro paruje tylna szyba). Skrzynia biegów znakomita. Silnik igła nie żartuję, tyle lat a pracuje równo jak zegarek, nawet zimą przy -10. Zużycie paliwa bardzo małe. Jak go kupiłem nie palił mi 5l/100 w mieszanym cyklu. Teraz latem pali 6l, zimą 7l. Wady auta: Słaba moc, 60KM to mało, wkręca się na obroty dopiero od 2300tys. Zimą bardzo ciężko zapala, poniżej -10 już go nie zapalę. Zawieszenie - nie ma się co łaszczyć na zamienniki, jak już to tylko oryginalne niemieckie tuleje wprasowywane u mechanika.
Stosunek jakości do ceny rewelacyjny. W środku w porównaniu do innych aut czujesz się jak w limuzynie (w tej klasie :-)). Spalanie to największa zaleta eksploatacji auta. To auto nigdy nie zatrzymało mi się na drodze, nigdy nie zepsuło się poważnie. Myślę, że szybciej urwie mi się tylna belka z kołami (przez rdzę) niż auta stanie mi na drodze w wyniku awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 60KM 44kW [l/100km]

5,9