Ocena kierowcy - Ford Escort VI Kombi

Piotr, FORD Escort 1,6+gaz 16V 90KM, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort VI Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Ford Escort 1995rok 1,6 16V 90KM kombi z przebiegiem 270.000km. Jestem z niego bardzo, ale to bardzo zadowolony. Zrobiłem nim 90tyś km. Musze przyznać, że trafiłem na świetny egzemplarz, wręcz niezawodny.
Na gazie mógłby być bardziej elastyczny. Jest to silnik 16V więc lubi wyższe obroty. Powyżej 3tyś obr. na min przyspiesza bardzo sympatycznie. Kultura - nie jest za gośny, dopiero powyżej 140km/h doskwiera głośniejsza praca.
Bardzo dobrze współpracuje z silnikiem.
Dobrze trzyma się drogi. Na nasze drogi super. Nic nie stuka, puka etc. Niestety u mnie mam problemy z nadsterownością.
Rewelacja. Mam kombi - cofam na 5cm od latarni lub innego auta. Do przodu, jak i na boki też super. Świetne lusterka, wszystko widać, brak martwego pola :)
Jest dobrze. Przyzwyczaiłem się do sterowania elektrycznych szyb przy skrzyni biegów :) Właściwie wszystko pod ręką - może poza manualnym prawym lusterkiem :)
I tu jestem bardzo mile zaskoczony. Staruszek, ale nigdy nie mam zaparowanych szyb. Klimatyzacja mogłaby lepiej chłodzić w te najcieplejsze dni, ale jest i tak bardzo przydatna.
Jestem wysoki, a z przodu mam dużo miejsca. Z tyłu za mną nie ma rewelacji, ale cztery osoby podrużują bez większych zmęczeń. A bywały imprezy, że 13 osób w nim było :) Oczywiście razem z bagażnikiem - kombi.
To jego mankament. Do spania rewelacja, wyciszenie jest dobre. Ale przy jeździe niestety szum jest spory.
Moim zdanie nieźle. Części w cenach umiarkowanych, mechanicy też nie zdzierają - to nie nowa E klasa, że podjeżdża bogacz, więc go kasują :) Spalanie chyba tez niezłe - gaz: trasa 8,5l, miasto 11,5l z klimą, no chyba, że bardzo się spieszę to nawet w ziemie 13l może wypić.
Sam dałem dużo - 10.000, dziś mój jest wart ok.6.000 i warto, za te pieniądze rewelacja, choć nie ma co ukrywać, że znajdzie się jakaś inna super fura.
Przeciętne auto. Czasem żarówka, raz na jakiś czas przy gazie trzeba przewodu i świece wymienić - normalka.
Z poważniejszych rzeczy, gdzie wracałem byłem holowany to spaliła się pompa paliwa - moja wina, jeździłem na gazie, a w baku miałem 3-4litry benzyny. Efekt pompa chodziła na sucho. A gaz też się skończył ... bywa

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,7