Ocena kierowcy - Ford Escort VI Kombi

KonradO konrad888@autograf.pl, 18 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1992
Ford Escort VI Kombi 1.8 D 60KM 44kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Zadbany egzemplarz polecam gorąco ( nie musi być ładny tylko wszystko w termianach wymieniane ), nigdy sprowadzonego bo są strasznie wytłuczone i nienadają się już raczej do niczego ( kolega kupił z 93 1.6 16v i się ciągle sypie, jak sprowadził blachy były idealne,a coć dba to już jest strasznie)
nic specjalnego, klepie i rzuca, ale jedzie (mało wytrzymałe poduszki pod silnikiem)
pomimo dużego przebiegu biegi wchodza precyzyjnie i łatwo
mało wyrzymały na nasze polskie drogi, sworznie, łożyska ( bardzo częste wymiany)
elegancka, z każdej strony tak jak trzeba
wszystko widoczne i czytelne, ale żadnej ekstrawagancji
ogrzewanie bardzo wydajne choć głośne, wentylacja cienka ( nadmuch jest okrutny)
w przodu ok, natomiast z tyłu jest raczej marnie( nawet w kombi)
tłumi bo tłumi ( może już tak mi się wydaje z racji przebiegu)
kiedyś (500tys) od 6.0ON w trasie do 9ON po mieście przy ciężkiej nodze, teraz (ponad 670tys) od 9 w trasie (170km/h) do 15 miasto ( ciężka noga ), cześci dość tanie (zapomnijcie o ASO) i łatwo dostępne
za jakieś 4500 można kupić dobrego escorta w takiej wersji jak moja z maksymalnym wyposarzeniem
drobiazgi jakie mi się popsuły to: podświtlenie od nawiewu, linka tylniej klapy, złącze od wycieraczki na tylniej klapie ( ani razu puknięty ), troche denerwuje korozja przy spryskiwaczu z tyłu, wlewie paliwa pas przedni tylni( ale jak ktoś zadba to będzie świetny - przynajmniej mój)
nigdy mnie nie zawiódł w trasie, z rzeczy które mipadły : alternator, maglownica, ( muszę pochwalić chłodnice, ani grama nie ucieka , ani się nie grzeje ), za jakieś 50 tysięcy szykuje się remont, ale dla forda 700tys. przebiegu to i tak dużo!

Usterki Ford Escort VI

Ford Escort VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu