Ocena kierowcy - Ford Escort VI Kombi

Seba222, 16 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Ford Escort VI Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy nieznanym przebiegu przejechał ponad 50000 km i nic się mu nie stało.
Auto kupiłem jako 13-to letnie w nienajlepszym stanie technicznym, z nieznanym przebiegiem (prawdopodobnie około 0,5 mln km).ZApłaciłem za niego naprawdę niewielkie pieniądze, przejechałem do dzisiaj ponad 50 000 km i nie miałem poważniejszych sterek (a robiłem trasy po 600 km). Generalnie, gdyby nie to, że korozja go zjada z każdej strony i ogólnie juz sie sypie ze względu na wiek, to nie był by to zły samochód, zwłaszcza, za tak małe pieniądze.
Zaraz po włączeniu spod maski słychać stado bocianów, później sie troche uspokaja. Z racji wieku auta (14 lat) już trochę niedomaga - kłopoty z zapaleniem zimą, spadki mocy (trudno pod górkę), trzeba wysoko kręcić, żeby szedł jako tako. Przy spokojnej jeździe daje sobie całkiem ładnie radę.
Tu znowu wiek ma znaczenie. Biegi czasem ciężko wchodzą.
Nie jest super, ale też nie jest całkiem do bani. Dają się mu we znaki koleiny podłużne.
Tutaj naprawdę jest nieźle - mimo, że kombi, to auto można naprawdę dobrze wyczuć i nie ma z nim problemów.
Przyciski i pokrętła niby na miejscu, ale ... kto wymyslił w tak idiotycznym miejscu umieścic przełączniki od szyb elektrycznych? Dla niewtajemniczonych - są przed drążkiem zmiany biegów - trzeba się do tego przyzwyczaić.
Niestety z racji wieku nie za dobrze działa - do tego brak klimy. W zimie zimno, w lecie ciepło. Niestety parują szyby i trzeba długo czekać aż odparują.
Jak na takie auto, to z przodu jest wystarczająco miejsca, z tyłu, szczególnie za dużym kierowcą jest ciasno.
W środku niestety dosyć głośno.
Jak na 14 - to letniego diesla nie jest źle. Przy oszczędnej jeździe 5,5 l/100 km. Jak sie go dociąży to dochodzi do 7l/100 km.
Dość duży samochód, słabo wyposażony, ale za rozsądną cenę.
Oprócz palących się z przodu żarówek i zacinającej się wycieraczki z tyłu nie ma wielu drobnych usterek.
Kupiłem auto jako 13-to letnie z nieznanym przebiegiem w nienajlepszym stanie technicznym, mimo to nie miałem poważniejszych usterek, poza normalnym zużyciem auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,8