Ocena kierowcy - Ford Escort VI Kombi

Seba, 17 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Ford Escort VI Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Mam Escorta Kombi 1,8 TD z intercoolerem i naprawde nie moge na niego zbytnio narzekac. Ubogo wyposarzony, ale duzo potrafi przewiezc (najwiekszy ladunek to drzwi 100x200 cm - gdzie indziej sie nie zmiescily, a do mnie tak). Jak na wiek auta (1993 rok), to calkiem jest ekonomiczny i niezawodny. Zmienie go niedlugo na cos lepiej wyposazonego (chyba Mondeo 1,8 TD), ale i tak zdania o nim nie zmienie. Autko w miare dobre, za przystepna cene.
Trzeba lubic "klekot bocianów", bo do najcichszych on nie nalezy (ale mnie sie bardzo nawet podoba). Jak ktos nie potrzebuje auta wyscigowego, to moc w zupelnosci wystarczy, a na skrzyzowaniu nie ma sie co wstydzic. Turbina ladnie pomaga pchac to autko.
Nie ma rewelacji, ale zle tez nie jest. Biegi troche za krotkie, sprzydala by sie "6". Przy predkosci ponad 140 km/h jedziemy juz na bardzo wysokich obrotach.
Jak z zawieszeniem jest wszystko OK, to nawet ladnie sie drogi trzyma.
Mimo, ze to kombi, to widcznosc w kazdym kierunku jest doskonala. Parkuje sie super, autko mozna doskonale wyczuc, pomimo jego dlugosci.
No niby wszystko w miare pod reka, ale np. przyciski elektrycznego otwierania szyb niewiedziec czemu powedrowaly za drazek skrzyni biegow - malo logiczne i niezbyt wygodne.
W zimie dosyc szybko robi sie cieplo, ale w lecie (bez klimy) jeszcze szybciej :P Niestety przynajmniej u mnie nie da sie przy wiekszych predkosciach otworzyc calkiem szyberdachu, bo powietrze zaczyna tak wibrowac, ze nie da sie tego wytrzymac.
Z przodu bardzo dobrze, z tylu przecietnie (ale ja tam nie jezdze), wiec w sumie dobrze wypada.
No nie moge powiedziec, zeby auto bylo dobrze wyciszone. Zwlaszcza przy wiekszych predkosciach dieselek halasuje, ale mnie to akurat nie przeszkadza.
Jak na takie auto (i wielkosc i wiek), to bardzo dobrze. Przy dlugich trasach spalanie to okolo 5,5 l/100 km (a auta wcale nie oszczedzalem - nawet na autostradzie 170km/h). Srednio przy jezdzie mieszanej 6,5 litra czarnulki na 100 km. SUPER.
Za taka cene nie kupie chyba lepszego auta do ciezkiej roboty. Duza pojemnosc kombiaka, z mala paliwozernoscia daje naprawde spore mozliwosci przy oszczednej jezdzie.
No w tak wiekowym aucie zawsze sie cos przytrafi, ale drobiazgi mozna sobie w wiekszosci samemu naprawic. Z drobiazgow, to najczesciej podobno zespolony.
Ponoc silniki 1,8 TD forda sa bardzo wytrzymale i w miare niezawodne. Zrobilem swoim ponad 35 000 km i mnie nigdy (prawie) nie zawiodl. Oczywiscie trzeba bylo troche rzeczy zrobic, ale to normalne jak sie duzo jezdzi. U mnie najdrozsza naprawa byla wymiana calego ukladu wydechowego.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,4