Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

leon_z_dzialek@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
przesiadłem się ze starszegoi modelu a przedtem miałem malucha. do malucha nie porównuje bo nie ma sensu choć marzę o takim spalaniu. poprzedni escort miał wyżej zawieszenie ale palił w mieście 2 l wiecej. Obecny ma klime wspomaganie i "poduchy" a zapłaciłem w sumie za niego mało. ludzie wolą VW choć w środku są toporne. Serwis jest drogi ale umiem kupić tanio oryginalne nowe części a naprawiam sam
jeżdże nim juz rok. średnio spala mi koło 9 litrów (głównie miasto). na trasie potrafi spalić koło 6,9 i to przy normalnej jeździe. do berlina i z powrotem spalił mi 7,12 (tam sie nie da jechać 90 - 110 km/h) :o) na początku miałem niespodziankę - gasł mi w zimie zaraz po odpaleniu i ruszeniu- prosta sprawa - świece. niestety nikt na ASO na to nie wpadł. 2 powazna rzecz to nierówne wolne obroty i gaśniecie silnika przy redukcji. bocznikowy zawór wolnych obrotów do wymiany - 420 zł. poradziłem sobie sam za ok 100 zł
działa prawidłowo i płynnie z wyjatkiem wstecznego. trzeba chwilkę odczekać po wciśnięciu sprzęgła przed włączeniem biegu
strasznie niskie zawieszenie jak na Wrocław. na trasie cool
trochę za grube słupki ale teraz każde auto tak ma
wszystko na swoim miejscu. auto dobrze pomyślane. mam model niemiecki więc siedzenia twarde, co lubie
pare km trzeba w zimie przejechac zanim bedzie ciepło ale jak jest to w całym samochodzie od razu. w lecie klima jest niezastąpiona ale widziałem urzadzenia lepiej działające (na własne oczy widziałem jak w focusie klima oszroniła pół szyby bocznej)
z przodu jedynie kierownica jest troche za nisko, reszta bez zarzutu, z tyłu jest naprawde sporo miejsca jak na ta klasę. bez trudu mieszczą sie wysokie i spore osoby
jak zapala się kontrolka ładowania i oleju to wiem że silnik nie pracuje. na trasie do 110 jest naprawde cicho
jak top sie dzieje, że opel Vectra 1,6 16V z 97r. ma 115 KM i spala w mieście 2 litry mniej ?????????????????
jest to naprawde niezłe auto za małe pieniądze
jak sie dba o ato to nie zawiedzie. jeszcze mnie nie zawiodło. puk puk
staram się poznacv ten samochód dla własnego bezpieczeństwa i unikniecia niespodzianek. poważna usterka to był ten bocznik wolnych obrotów, bo gasł silnik przy redukcji gdy np. wchodziłem w zakręt. poradziłem sobie jednak tanim kosztem (broń Boże ASO)
Ford Escort VII Hatchback