Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
W przypadku starych aut idealnie sprawdza się powiedzenie \"Jak dbasz tak masz\". Mój Escort jest w rodzinie od 10lat - sprowadzony z Niemiec w 2000r jako czterolatek z przebiegiem 89tys.km. Auto ma swoje plusy, ale również sporo wad. Dla osób średniego wzrostu bardzo wygodny nawet na dłuższych trasach. Przy delikatnej jeździe te auto płynie! W porównaniu do Golfa 3 niebo, a ziemia. W golfie jest głośno, twardo, o wyposażeniu nie wspomnę-dno! Silnik 1.6 zetec - podobno najlepszy montowany w historii Escorta - dynamiczny i oszczędny pod warunkiem delikatnego obchodzenia się z pedałem gazu. Średnie spalanie odnotawane na przestrzeni lat to 7/100. Bardzo dobre wyposażenie jak na Forda 96\' - pełen wypas, brakuje jedynie klimatyzacji i elektrycznych szyb. Największym mankamentem Escorta jest RDZA - egzemplarze produkowane w Płońsku miały najgorsze zabezpiecznie. Te pochodzące z zagranicy były w miarę ok. Nadkola, progi, podłużnice - to najszybciej leci. Przymierzam się do zmiany samochodu, wiem napewno że będzie to Ford - wybieram między Focusem, a Mondeo. Polecam, ale tylko zadbane, sprawdzone egzemplarze!!W innym wypadku będziesz klnąc i ładować kase jak w skarbonkę. Życie nauczyło mnie że nie ma superOKAZJI.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,3