Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Rok produkcji 1998
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Dużo Pali,ale jest bezawaryjny
Karoseria : Korozja
Posiadałem Samochód 2 lata,Był to mój pierwszy samochód.Zrobiłem nim 30 tys.km. Bez problemu,Normalny wkład finansowy typu:amortyzatory,rozrząd,oleje,filtry,łożyska kół,czujnik temperatury czy też swiece zapłonowe.Małym problemem był też VIN pojazdu.Ostatnie 3 cyfry zakryła rdza.Ale 450zł i problem z głowy.Nowy VIN nabity Na kielichu pod maską.Najgorsze w tym aucie było spalanie,Czułem jak bym jeżdził V6.Spalanie na poziomie 11-13l denerwowało,jednak autko się nie psuło.Trudne pytanie na koniec.Czy Kupiłbym to auto jeszcze raz? Odpowiem,Raczej TAK !
Silnik Zetec o pojemności 1.6 Niezawodny z małym pazurem,o ile jedziemy sami,mając 4 osoby na pokładzie trzeba zredukować bieg i utrzymywać powyżej 3 tys obr.,aby muc sie w miare rozpedzic
Skrzynia bez zarzutu,biegi wchodzą bardzo bobrze
Zwrotny samochód
Doskonała widoczność
Przydaje sie ogrzewanie tylnej jak i przedniej szyby,bez problemu odparowują szyby,Klimatyzacja latem sie przydaje,jednakże samochód słabnie po naciśnięciu przycisku A/C.Plus taki,żę nie ma filtru kabinowego.
Dla 4 dorosłych osób wystarczy miejsca,gorzej z piątą osobą
Powyżej 4 tys. robi sie głośno,ale to raczej normalne,plastiki nie trzeszczą jak w niektórych autach
Proste auto,mało awarii,za to duże spalanie
Za małe pieniądze możęmy posiadać samochód z klimatyzacją czy elektrycznymi szybami,ale trzeba uważać na korozje w tych modelach,gdyż najczęsciej występuje na nadkolach,progach czy w podłodze,I spalanie nie nalezy do niskiego.
Zacinająca sie szyba pasażera przez zanieczyszczone styki,czy też nie działający zegar analogowy nie są ogromnym problemem,jednak często siadające łożyska w tylnych kołach sprawiają problemy.
Brak poważnych usterek,Silnika nie wymieniałem ani remontowałem,Sprzegła,Skrzyni,Układu napędowego czy innych tego typu rzeczy nie musiałem naprawiać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,2