Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Desperato, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
brak słów najgorsze auto jakie miałem sam nie wiem po co TO jeszcze trzymam moż dlatego żeby nie wyjść z wprawy przy naprawach samochodów
Silnik bierze olej co jest skutkiem awarii pompy wody( przegrzanie) no cóż dolewam oleju i w droge, padła również pompa od wspomagania(wymiana 350zł we własnym zakresie) wysiadł alternator (naprawa 280zł).Ogólnie silnik jest żwawy jak na forda ale i głośny podobno tak ma być
wymiana skrzyni (1800zł) zaczęła "szurac" przy zdejmowaniu nogi z gazu.Ludziska sprawdzajcie skrzynie !!!
nasze drogi jakie są każdy widzi. Łączniki drążka stabilizatora wymienia się co 30 tys. a reszta po czterech latach użytkowania w porządku
OK
No cóż Ford ale jak na tę klase auta do przyjęcia
AWARIA nagrzewnicy preciekała (wszystkie przeciekają) zimą trzeba wymienić bo jak temperatura osiągnie 90 stopni to w kabinie jest jak w saunie szyby zaparowane dobrze że mam podgrzewaną przednią szybę jakoś wytrwałem do naprawy(a teraz uwaga nikt nie chciał podjać się naprawy dopiero w ATZ w łodzi to zrobili naszczęście najpierw ustaliłem cene a potem robili, tam trzeba wyjąć deske rozdzielczą, do tej pory słysze klątwy. 850zł powiedzieli że to ostatni raz) a i jeszcze wentylator nawiewu też padł pokilku tygodniach głupi wentylator 100zł używany wymiana 250zł zgroza
po tym wszystkim to już nie wiem
silnik bardzo głośny
12l / 10l LPG SMOK
nie rozmawiam o stosunkach
wszystko się psuje a najbardziej przełącznik zespolony na kierownicy ja go naprawiam ale ile można lutować śćieżki na płytce i podginać blaszki od świteł mijania i drogowych ponoć nowy okazyjnie 350zł,padły wycieraczki przedniej szyby, półksiężyc regulacyjny linki sprzęgła (wymienia się go zgroza) w tum auci ciągle coś jest zepsute
rozszczelnienie maglownicy przy wale kierownicy-wada konstrukcyjna za słabe łożysko wału po naprawie jest ok.500zł -regeneracja+ wymiana, awaria alternatora ,awaria pompy wody,rozszczelnienie ukł chłodzenia do kabiny pasażerskiej KĄTY kół nie do ustawienia-sciąga na prawo,poduszka skrzyni biegów wym 350zł uszczelniacze drążków zaworowych choć oryginalne na długo nie starczają

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,9