Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

lukof@vp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jeszcze raz powtórzę. Zawieszenie może nie idealne na polskie warunki ale ja bardzo polubiłem Forda za twardość. Nie miałem nigdy problemów z wyjściem z zakrętu nawet przy dużych szybkościach (oczywiście dozwolonych ;) ) Polecam Forda Escorta zdecydowanie.
Karoseria : Po 10 latach mogą pojawić się pierwsze oznaki rdzy
Silnik : Rozrząd i popychacze należy wymieniać przynajmniej raz na 100 km
Układ elektryczny : Zasłyszane (mnie nie dopadło): podobno przełącznik zespolony często się psuje
Jestem mile zaskoczony bezawaryjnością jak i przyjemnością jaką mi daje jazda Fordem. Poprzednio jeździłem Astrą oraz Golfem 3 i Ford z tej trójki w mojej ocenie wypada najlepiej.
Silnik bardzo elastyczny. Sprawuje się bez zarzutów. Na LPG (2 gen.) również po przejechaniu 50.000km sprawuje się idealnie.
Przełożenia dobrane doskonale. Dzwignia zmiany biegów troszkę zbyt "gumowato" chodzi, jednak nie na tyle aby to przeszkadzało podczas jazdy.
Twarde zawieszenie doskonale trzyma samochód w zakrętach. Minusem jest t, iż czuje się każdą nierówność, a u nas dziur od groma.
Widoczność doskonała, zarówno przód jak i tył.
OK
Ogrzewanie w zimę działa po ok. 3 min. od uruchomienia silnika. Nie jest źle. Brakuje 4 biegu wentylacji. 3 to troszkę mało.
W dwójkę podróż może trwać dziesiątki tysięcy km. W 4 osoby z bagażami już tak przyjemnie nie jest. Ale na ciasnotę też nie ma co narzekać.
Do ok. 70km/h samochód pracuje bardzo cichutko - prawie nie słychać silnika. Potem czym szybciej tym głośniej. Przy 150km/h już hałas staje się dokuczliwy.
Miasto: 12l/100km LPG Trasa: 10l/100km LPG Nie jest najgorzej, ale mogłoby być zdecydowanie lepiej.
Tu zdecydowanie w swojej kategorii Escort jest zwycięzcą (cena/jakość)
Wbrew wszelkim opiniom o Fordzie, muszę powiedzieć, że wymieniałem zaraz po zakupie popychacze i bębny hamulcowe, oraz wszystkie paski. Od tego czasu tylko wymieniam świece i płyny. Jestem zadowolony
Zaczyna pomału wychodzić rdza. Na razie są to mikro bąbelki, ale jak na samochód 11letni, to i tak nie najgorzej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,2