Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

Pepe99 (kontakt@pepe99.com), 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce to jedyna rzecz do jakiej nie mogę się przyczepić.
Karoseria : tylne nadkola zżera rdza, podobnie jak klapę bagażnika
Silnik : skaczące obroty - krokowiec do wymiany, ewentualniedo reanimacji
Zawieszenie : jakieś stuki w przednim zawieszeniu (wachacz lub tuleja wachacza)
Po samochodzie z tym rocznikiem spodziewałbym się trochę lepszej niezawodności a zwłaszcza lepszej blacharki!
Czasami, jakby nie miał siły jechać. Mimo, że tylko jedna osoba w samochodzie... a tu 4 miejsca jeszcze wolne :(
Wszystkie biegi wchodzą bez zarzutu, jedynie wsteczny czasem ma trudności z wskoczeniem.
Gdyby nie te wachacze i ciągłe zbieżności byłoby perfect! No ale wszystkiego mieć nie można
Przednie słupki mogłyby być węższe, ale nie narzekam
Włącznik awaryjnych projektował chyba ktoś mocno sprocentowany ;) No i co przełączników elektrycznych szyb trzeba się przyzwyczaić.
3 bieg nawiewu wzbudza nawet najmniejszy atom kurzu w samochodzie... generalnie nie narzekam.
Jako, że mam 190cm pozycja za kierownicą jest nawet nawet, jedynie z tyłu trochę mało miejsca. No ale wkońcu to ja prowadzę :P
Przynajmniej w moim jest dość głośno. Mam wrażenie, że silnik zaraz wskoczy mi na kolana nawet przy małych prędkościach. O trasach nawet nie wspominam.
zużycie tragiczne poniżej 10L/100km nie udało mi się zejść w mieście. W trasie ok 9L/100km to niestety norma.
Jedyny plus to cena, używki w dobrym roczniku są tańsze od konkurencji. No ale to właśnie przez te koszmarne wady...
Nie jest tego mało, ale że lubię grzebać, lutować, naprawiać nie przeszkadzają mi pierdoły (wkońcu wychowałem się na MacGyverach i Drużynie \'A\' :P ) 1. Skrzynka bezpieczników (przelutowana własnoręcznie więc problemów obecnie brak) 2. Kłopoty z Alarmem (niestety musiał powedrować do kosza) 3. Notorycznie psująca się tylna wycieraczka (coś w zespolonym lub gdzieś na kablach - niestety jeszcze nie rozwiązane)
Prawie brak, kiedyś poszedł mi weżyk od chłodnicy. Trzeba było na prędce owinąć taśmą i pojechać do warsztatu. Ustrojstwo nie było tanie, podobno tylko oryginały były ];> tiaaaa

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,3