Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

more_waw@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Że ciągle jeździ ;)
Karoseria : Rdza, Rdza, Rdza... Tylna klapa, nadkola, progi...... rdza...
Zawieszenie : ciągle coś stuka... jeździ prosto i stabilnie
Układ hamulcowy : ABS
Samochód mimo swoich wad i bolączek wiernie służy swojemy właścicielowi. Można ograniczyć się do rutynowych napraw i wymian. Cześci zamienne są ogólnie dostępne w dobrej cenie.
Nie jest to demon prędkości ale w wystarczajacy sposób napędza autko. W moim egzemplarzu silnik bezawaryjny i póki co szczelny.
Z pod świateł w ruchu miejskim zbiera się całkiem żwawo. Dłuuuuuuuugi trzeci bieg. Same przełożenia niezbyt precyzyjne (luzy jak w PKS\'ie). Zdarzają się problemy z synchronizacją i biegiem wstecznym.
Samochodzik jak na swoje gabarytu bardzo zwrotny. Sztywny i czułu układ kierowniczy.
Spore lusterka. Jeżeli tył wozu nie jest zawalony po dach widoczność bardzo dobra.
Intuicyjna. Wszystko w zasięgu ręki.
W moim modelu jest klimatyzacja która niewątpliwie pomaga np. w odparowaniu przedniej szyby. W okresie zimowym dość szybko nagrzewa się autko. Jedyne co irytuje to piszczący przy hamowaniu na wolnych obrotach wentylator (taki urok....)
Ja nie nażekam ;) Pasażer/ka obok też. W tyłu.... nie wiem/nie interesuje mnie ;p
Na cisze nie ma co liczyć.... Osobiście lubie słyszeć silnik (ten ma całkiem rasowy odgłos). W trasach przy prędkości 120+ trzeba podnieśc ton głosu.
Albo ja mam ciężką nogę (możliwe) albo Essi to paliwożerna bestia... W mieście trzbe poruszać się dynamicznie (do 10,5 L). W trasie znając jego spalanie starama się przymać 3 tys. obrotów/min / 110 km/h (7,5 L)
Myśle że liczba jeżdzących po naszym kraju Esscortów świadczy o tej kategorii. Nie jest to cud techniki motoryzacyjnej lecz w miare solidne auto które można mocno eksploatować. Mocnym plusem jest duża pojemność bagażnika.
Gdymym chciał auto utrzymać w idealnym stanie to chyba musiał by stać cały czas na prakingu. Stukaniem w przednim zawieszeniu przestałem się przejmować. Niepotrzebne wydaje się też odbijanie po skręcie kierunkowskazów. Ta usterka przełącznika zespolonego wydaje się być dośc częsta. Olałem już także ciągle psujący się czujką ABS\'u (to raczej poważna usterka i duży koszt naprawy ok. 600 pln)
Póki co samochód mnie nie zawiódł. W trasie nie padł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,8