Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ruda uwielbia nadkola, progi, podszybia, bagażnik i belkę
Układ elektryczny : Przekaźnik zespolony (siada co jakiś czas) koszt nowego 150zł
Układ hamulcowy : hamulce tylne, ręczny masakra ale to może być kwestia konkretnego przypadku
Samochód mam od początku i nie musiałem nic z silnikiem robić. Teraz po 200 tyś powininem wymienić świece i kable.
Nigdy nic nie musiałem robić jedynie co to wymiana sprzęgła przy 180tyś
Samochód ślizga się na drodze
Ze świateł jestem bardzo zadowolony, dopiero teraz zaczyna migacz jeden parować, a reszta jak nie naruszona.
Jeśli chodzi o nawiew to jest bardzo mocny i dobry ale ogrzewanie samochodu trwa długo. Za ogrzewanie dałbym źle a wentylację dobrze wiec wychodzi przeciętnie
Na miejscach tylnych pasażerów to raczej nie pogonimy się, jest dość ciasno gdy kierowca wysoki. Co tyczy się pojemności za dobrych czasów ford był w stanie przewieźć i 9 osób
Szału jak i tragedii nie ma
Jeśli chodzi zużycie paliwa i ekonomiczność to Ford jak na taką małą frajdę jazdy dużo pali ale żyłując go na autostradzie to nie wyjdzie ponad to co jest w książce od niego napisane. Części do Forda nie są drogie. Na dzień dzisiejszy jest to już stary samochód
Samochód był tani, bardzo długo wytrzymał i nie było z nim dużo problemów. Tylko lać i jeździć
dioda od zegarka, ramki od klamki pękają, zaczepy od maty zasłaniającej bagażnik,
Blacha, blacha, blacha... przekaźnik zespolony układ wydechowy hamulce

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,9