Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

rumburak, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Godny polecenia dla osób, które traktują samochód przede wszystkim jako narzędzie, ale także może dać przyjemność z jazdy.
ten silnik to naprawde "cicha woda". Wysokie obroty odwdzięczają sie niezłą dynamiką.
Troche mogłyby być krotsze skoki lewarka, ale całkiem niezle zestopniowana.
Mam zamontowane twardsze sprezyny z tyłu (moj kombiak teraz jest jak "taczki"), w zakrętach radzi sobie całkiem,całkiem:). Po wymianie sprężyn nie mam problemu z prześwitem (na oryginalnych zdażyło sie zaliczyc szlifa-Polskie drogi), hamulce lubią sie zagrzać i czuć to na drodze hamowania.
Nie narzekam
Kwestia przyzwyczajenia. Oprócz braku regulacji kierownicy w pionie, kiepskiego miejsca na włącznik świateł awaryjnych i kilka nieistotnych drobiazgów, nie mam zastrzeżeń.
:( Mój nawiększy minus.
No co tu dużo mówić. Nie jest to mondeo.
:> Odgłos silnika w wnętrzu nie jest cichy, chociaż nie ma jakiegoś przerażającego odgłosu, nawet wprost przeciwnie. Przy prędkości 130km/h wzwyż, silnika nie słychać za sprawą hałasu opływającego powietrza. Jest na to jeden sposób: podgłośnić muze z "audio".
Mój Essi nie jest dislem ale potrafi zaskoczyć przy zwracaniu uwagi na obroty (zazwyczaj tego nie robie ale warto poeksperymentować). Na autostradzie w zasadzie wskazówka paliwa rusza sie w oczach:(.
Jeżdże Essim od 4 lat i przejechałem nim ok 115tys i jestem zadowolony w kategorii jakość/cena. A pięciocyfrowy licznik przebiegu pokazuje mi tylko 45tys.:)
Są takie pierdoły jak przełącznik świateł, elektryczny zamek tylnej klapy itd, ale to tylko samochód.
poważniejsze usterki nie wystąpiły

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]