Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

WieSiu, 17 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort VII Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : spodziewalem sie gorszych przyspieszen, jak silnik sie rozkreci to ciagnie bardzo przyjemnie
Karoseria : rdzewieje :( Warto za wczasu zabezpieczyc
Układ elektryczny : skrzynka bezpiecznikow
Inne : reszta to normalne zuzycia elementow
auto za te pieniadze jest bardzo fajne,zwlaszcza jak jest dobrze wyposazone. Mozna spokojnie trafic TD z klima i z prawie pelna elektryka. Polecam GHIA, pare ciekawych dodatkow ktore wyrozni to auto z tlumu. Narazie nie mam zamiaru zamieniac na inne,bo jestem z tego zadowolony i poki nic sie nie bedzie dzialo raczej bede nim dalej jezdzil,bo mi sie podoba.
Sam silnik sprawuje sie bardzo dobre, przy -20 stopniach C nie da sie go uruchomic,ale to jedyny problem. Ogolnie dynamiczny i srednio oszczedny. Moglby byc tylko troche bardziej wyciszony.
skrzynia dziala precyzyjnie, swietnym bajerem jest synchronizowany bieg wsteczny
auto na oponach 195/50/R15 trzyma sie dobrze drogi, na wezszych i wyzszych oponach juz nie jest tak dobrze
bez problemu tym autem da sie parkowac, mimo tego ze to kombi, duzo lepiej sie parkuje niz wersja 3 i 5D. Jak dla mnie rewelacja.
wszystko proste w obsludze i pod reka.
poza przecietnym nawiewem na przednia szybe wentylacja dziala bardzo dobrze. Zwlaszcza jak jest klimatyzacja
dla kierowcy i pasazera przestrzen wystarczajaca, dla osob siedzacych z tylu juz nie jest tak dobrze.
jako ze mam TD to nie ma czym tutaj sie chwalic. Ale przy 1.6 benzynie we wnetrzu jest cicho.
ceny czesci na przecietnym poziomie, rozrzad do TD to ok 300-400zl. Jak zacznie sie dziac cos z silnikiem to koszt doscs spory.
drobiazgi sie zdarzaja, zwlaszcza w elektryce (skrzynka bezpiecznikow).
jak gdzies pojedziesz,to raczej wrocisz :) Mi sie zdazylo unieruchomic to auto z powodu za ciezko dzialajacego sprzegla (starego), gdyz to sprzeglo spowodowalo pekniecie najpierw polksiezyca przy pedale sprzegla,a potem pekniecie lapy sprzegla przy skrzyni biegow. Po wymianie sprzegla i zepsutych elementow auto narazie mnie nie zawodzi.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,6