Ocena kierowcy - Ford Explorer III

Silnik 4.0 V6 213KM 157kW
Rok produkcji 2002
Ford Explorer III 4.0 V6 213KM 157kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : niezawodność
Masywne auto, a co za tym idzie bezpieczne, postrach i respekt na drogach. Przy tym wszystkim pięknie wykończony w środku, co wpływa na ekskluzywny wygląd wozu.
przyjemny dla ucha warkot
trochę twardy, jak ktoś nie jest przyzwyczajony to może być dla niego za twardy, ale jeździłem Jeepem przez moment i znów był za miękki, a przez to przez cały czas musiałem wymieniać elementy zawieszenia (w jeepie!), tutaj tył jest na piórach.
super z przodu, z tył i w dużych lusterkach
zamrażalka i piekarnik w jednym - zależy od ustawień w kokpicie :)
z przodu super, a z tył nie jeżdżę z reguł, ale przydała by się kanapa zamiast pojedyńczych siedzeń
przy szybszej jeździe na autostradzie trochę głośno, do 120 jest ok
zużycie paliwa z instalacją jak na taki silnik jest bardzo niskiego (w przeliczeniu na benzynę wychodzi jakby ten 4 litrowy stwór spalał 8l/100km benzyny. A to wszystko dzięki amerykańskiemu silnikowi, który na przy normalnej jeździe ma 1500 obrotów, dopiero po dodaniu gazu lub zmiany wajchy automatycznej wskakuje na poważniejsze obroty. Napraw nie ma, a wymiany tylko eksploatacyjne(oleje, filtry, filtry gazowe). Tył na piórach, więc nie ma co wymieniać, a z przodu raz regenerowałem sworznie (koszt 250zł para).
największy minus - spadek wartości, ale chyba tak z każdym autem jest. Po prostu tym jeździłem dłużej niż innymi(ale to ze względu na niezawodność).
auto niezawodne, ponad 100tys km i niemalże brak awarii, jedynie problem był kiedyś z zaworem EGR - koszt w serwisie z wymianą i kawą gratis = 200zł.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V6 213KM 157kW [l/100km]

16,2