Ocena kierowcy - Ford Explorer III

V6, 17 lat temu
Silnik 4.0 V6 213KM 157kW
Rok produkcji 2004
Ford Explorer III 4.0 V6 213KM 157kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Stałem się fanem tego samochodu. Następny też będzie Explorer. tylko chyba V8 :)
Pierwszy raz odważyłem się kupić samochod z takim silnikiem, mówię o V^ i jestem pod ogromnym wrażeniem. Cichy,elastyczny a jak wcisnę gaz to ma niesamowity "bulgot";) Rewelacja. Nie chcę już mniejszych. nastęny będzie chyba V8 4,6l :D
skrznia jest idealnie dopasowana, biegi zmieniają się płynnie, bez zauważalnego szarpnięcia, ale jeździłem V8 i tam jest jeszcze lepiej. Ale tu-doskonale
No coż, wysoki, mniej stabilny, pisk opon na zakrętach to raczej nie ten samochód. Z amortyzacją też normalne jak na 4x4. Chcesz komfortu? Kup limuzynę.
Długa maska, szerokie słupki, do przodu przeciętnie, ale na boki i do tyłu ok
Składane fotele tworzące jednolitą podłogę, duży bagażnik i moc. Ostatnio przewiozłem tapczan o długośc 190cm:)
Rozgrzewa się po prostu błyskawicznie. Moment. Tak samo z klimatyzacją. Totalne zaskoczenie. Jeździłem różnymi, bez przechwalania się, w tym idealnie
Jak na tak duzy samochód kierowca i pasażer mogliby miec więcej miejsca, szczególnie po zewnętrznych stronach. Z tyłu 2 osoby komfortowo. Ale i 7 osób juz wiozłem i nie narzekały
Bardzo cicho, słychac tylk oszum opon i wiatru. Silnika zero. Bardzo przyjemnie.
Niestety, 4 litry robią swoje i o ekonomiczności w potocznym tego słowa rozumieniu nie ma mowy. Ale części nawet kupowane w USA nie są drogie, ogólnie przeciętnie
Kupiłem okazjonalnie, nie mam żadnych zastrzeżeń.
jak na razie wszystko dobrze
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V6 213KM 157kW [l/100km]