Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d

Marcin, 9 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi ECOnetic DPF 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Ford Fiesta VII Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi ECOnetic DPF 95KM 70kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Econetic chyba trochę został przekombinowany, przez co dużą część energii pochłaniają systemy eco. Ciekawy jestem czy to wszystko będzie miało dużą żywotność.
Ogólna ocena, wygląd, ergonmia, wyposażenie jest naprawdę świetne jak na auto tej klasy
Ładnie to wygląda, chodzi, elegancko odpada, przyjemny klekocik, prawie nie jak diesel. Tyle dobrego. Odnośnie osiągów porażka, zachowuje się jak by miał 50 - 60 kM. W pierwszej fazie przyspieszenia motor zastanawia się co w ogóle ma robić, dopiero później coś tam czuć. Porównując go do Focusa 1.8 TDDI 90 kM z 1999r. obecna Fiesta czuła by tylko wydech Foczki.
Nic dodać, nic ująć. Biegi wchodzą ładnie, ale mam pewne obawy co do wstecznego w późniejszym czasie.
Jedyny minus to dość czuły na podmuchy bocznego wiatru. Poza tym wszystko ok.
Jak na auto tej wielkości doskonale.
Doskonale.
Doskonale. Mam klimatronik - jest naprawdę super.
Kierowca i pasażer doskonale, z tyłu też dość miejsca może nie dla bardzo wysokich i otyłych, ale ja mam 184 i się mieszczę. Jedyny niewybaczalny minus to brak środkowego zagłówka oraz kurtyn powietrznych co w tych rocznikach powinno być standardem.
Prawie nie słychać, że się jedzie dieslem
Spalanie obecna Fiestka w porównaniu z poprzednią 1.4 TDCI z 2006r. wypada cieniutko (5,6 l. do 4,5 l.) - różnica 20% tj. przy zatankowaniu 40 l. strata wynosi 8 l. x 4,5 zł = 36 zł drożej na jednym tankowaniu. Jeżdżę z klimą, bez ecodrivingu. Ekodrivingu nikomu nie polecam kto ma auto z DPF.
Trochę droga.
Na razie nic nie odnotowałem, ale i nie dużo przejechałem.
Na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi ECOnetic DPF 95KM 70kW [l/100km]

5,4
Ford Fiesta VII Hatchback 5d