Ocena kierowcy - Ford Fusion

wlokis@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.4 Duratec 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Długo zastaniawiałem się nad wyborem nowego auta i chyba nie żałuję. Idealne autko do dojazdów do pracy, ale też na wakacje. Wyróżniająca się sylwetka, świetne prowadzenie, dobra widoczność, przestronne wnętrze, znakomite ogrzewanie i klimatyzacja, dobre wyposażenie oraz relatywnie przyzwoita cena - to największe zalety. Minusy to z pewnością nadmierna pazerność na paliwo i trochę mało (jak dla mnie)dynamiczny silnik, ale ogólnie, chociaż bez zachwytów, można go polubić. Daję ocenę maksymalną, jakkolwiek bardziej adekwatne byłoby 4,5.
Silnik elastyczny, ale mało dynamiczny. Powyżej 3 tys. obr. jest znacznie lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że to tylko 80 KM, a i masa autka jest spora.
Bardzo dobra, biegi zmieniają się znakomicie.
Dość twarde zawieszenie, ale to mi odpowiada. Znakomicie trzyma się drogi, dobre wspomaganie. Ogólnie super.
Bez zastrzeżeń, widać przyzwoicie we wszystkich kierunkach.
Prosto, funkcjonalnie ale bez rewelacji. Wszystko jest pod ręką. Przednie fotele mogłyby być wygodniejsze, ale można się przyzwyczaić
Same superlatywy. Ogrzewanie, klimatyzacja, nawiewy - znakomite. To mocna strona tego auta.
Wnętrze dobrze rozwiązane, sporo miejsca z przodu i tyłu. Dość duży bagażnik jak na tak małe autko.
Silnik cichy. Słychać oczywiście szumy i opony, ale ogólnie bez uwag. Przy 140-150 km/godz można w miarę swobodnie rozmawiać czy słuchać CD.
Tego obawiałem się najbardziej, ale nie jest tragicznie. W jeździe mieszanej, z przewagą dużego miasta, pali 7,1-7,4 l/100 km (ogrzewanie, klimatyzacja), ale jeżdżę spokojnie. Nie sprawdzałem go jeszcze na trasie.
Bezkonkurencyjny w swoim segmencie. Za 50 tys. nie kupi się lepszego i lepiej wyposażonego auta.
Dwie usterki: skrzypiący fotel kierowcy i zawieszona linka klapy silnika (usunięte szybko w serwisie).
Na razie brak więc nota max. Zobaczymy za 2-3 lata.
Ford Fusion