Ocena kierowcy - Ford Fusion

bystry1975, 11 lat temu
Silnik 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2006
Ford Fusion 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Uważam auto za udane.Mimo,że jest na płycie fiesty miejsca jest więcej.Bagażnik duży jak klasę auta.Siedzi się wysoko co pomaga w obserwacji otoczenia auta.Zwiększony prześwit bardzo pomaga w zimie(mieszkam w górach)oraz na naszych kiepskich drogach(krawężniki też nie są straszne)Dynamika auta w mieście zupełnie wystarcza.Za miastem powyżej 100kmh jest tak sobie dlatego będę robił chipa na ponad 90KM i 220Nm momentu. Trochę głośno w środku,ale porównując do np.seicento którym miałem okazję jeździć jest ok. Liczyłem na nieco mniejsze spalanie w mieście,ale nie jest źle. Posiadam wersję plus,wiec wyposażenie jest kompletne. Ogólnie auto godne polecenia.Do miasta i czasem gdzieś dalej nadaje się idealnie.Na pewno następne moje auto będzie miało podwyższony prześwit co najmniej jak fusion.
Mimo CR klekot jest.Całe szczęście niezbyt natarczywy.Na taki silniczek elastyczność całkiem niezła.
Przełączanie ok.Dosyć precyzyjne.Skok lewarka mógłby być krótszy.Lewarek dobrze leży w dłoni(wersja plus)
Auto troszkę wyższe(większy prześwit) niż inne tym bardziej,że jeżdżę na oponach 205/55 R16 więc na zakrętach przechyla się.Taki charakter auta-nie jest do ścigania.Moim zdaniem dobrze dobrana siła wspomagania układu kierowniczego.Prowadzi się grzecznie.
Siedzi się wysoko,więc widoczność b.dobra.W mojej wersji plus duże lusterka bardzo pomagają.
Za mankament mogę uznać tylko niezbyt wygodne sterowanie radiem przy kierownicy.Ogólnie ok!
Działa poprawnie.W moim przypadku komfort bardzo poprawia automatyczna klima.
Na tą wielkość auta bardzo dobra.
Tak sobie.Przy prędkościach autostradowych głośno.Na pewno wpływ miała tu bryła auta.Wyciszenie komory silnikowej też taka sobie.
Spalanie nie jest złe,jednak spodziewałem się w mieście spalania max 6L-trudno to jednak uzyskać.Ecodriving zbytnio nic nie daje,ale to nawet dobrze bo nie trzeba jeździć po emerycku dla oszczędności.Przeglądy robię w ASO.Ceny nie są kosmiczne.Trzeba tylko poszukać odpowiednie ASO.Mieszkam w Bielsku a na przegląd jadę do Krakowa.Różnica w cenie 350zł.
Osobiście uważam,że jest niezła.
Przejechane dopiero 3000km.ASO nie wykryło żadnych usterek,więc jest ok.
Jak wyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW [l/100km]