Ocena kierowcy - Ford Galaxy I

bogdan.wosik@neostrada.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Galaxy I 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : ogólny komfort, bardzo wygodne, funkcjonalne, polecam nie zdecydowanym, a zuzycie paliwa napisałem rzeczywiste - ktoś we wcześniejszych opisach poddawał wątpliwość co do wiarygodnośći - nie miał racji
Układ hamulcowy : blokują się tylne zaciski hamulcowe
Zawieszenie : swożnie przednich wachaczy wymiana
jak dla mnie auto bardzo dobre, wiadmo ma 9 lat i spory przebieg, więc musi się psuć, ale jeszce mnie nie zawiodło zawsze wróciłem do domu i to wygodnie,
bardzo elastyczny, na III ciągnie na wolnych obrotach, trochę za wolno się wkręca , ale czuć w nim siłe, do spokojnej jazdy wyśmienity, dla ludzi bez szaleństw, przy wyprzedzaniu trzeba dobrze obliczać odległość.
zmiana biegów płynna, jedynie na III biegu odczasu do czasu się przytnie, na V już od 70 km/h
spory komfort jazdy po naszych połatanych drogach
widoczność dla mnie doskonała,kierowca siedzi wysoko, jedynie zagłówek tylnego środkowego fotela zasłania widoczność do tyłu w lusterku wstecznym - jeżdze bez zagłówka i jest OK
Wszystko na swoim miejscu, kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, fotel (kierowcy) w trzech, jedynie regulacja nawiewu klawisze zbyt płaskie, ale można jeżdzić na automacie - klimatronic
regulacja nawiewu - klawisze zbyt płaskie, ale można jeżdzić na automacie - klimatronic raz ustawić i spokój, wydajność doskonała , wada częste napełnianie czynnika chłodzącego (raz w roku)
wygodne fotele, miejsca jest dla każdego - to autobus trudniej zaparkować
wyciszenie jest w miare dobre, jedynie przy hamowaniu silnikiem przy obrotach powyżej 2500 silnik \"ryczy\"
naprawy nawet w ASO są przystępne, ale najlepsze jest z użycie ON na bardzo dobrym poziomie, ekonomiczna jazda 70 - 90 km/h komputer pokazał 5,2/100 , autostrada jazda ciągła z max 180 km/h na odcinku 88km - 9,0/100 Wymiana paska rozrządu w ASO 1600 PLN Przegląd przy 260 000 km z wymianą oleju i filtrów - 567 PLN
myślę że wart jest swojej ceny
koło zapasowe nie dało się opuścić (nigdy nie używane) - winda koła zapasowego do wymiany, tapicerka przy przednich szybach puchnie.
potrafi \"wyłaczyć\" pedał przyspieszenia, albo tracić na mocy ( brak przyspieszenia wtedy predkość max 100 km/h), należy postąpić jak z komputerem - wyłaczyć silnik wypić kawę i przechodzi

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,3