Ocena kierowcy - Ford Galaxy I

a, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Ford Galaxy I 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
prawdę mówiąc byłem sceptyczny co do galaxy ale zostałem zaskoczony zdecydowanie in plus
dobrze sobie radzi, dziś ciągnął przyczepę 1 tona i 0 problemów, górka nie górka przy obrotach rzędu 3,5tys. (IV bieg) nie robiło mu większej różnicy kiedy się podjazd skończy (Transit 2.5D wyraźnie słabszy)
brak zgrzytów, biegi wchodzą lekko i płynnie
miękki, trochę buja, mógłby być bardziej stabilny, w koleinach strach szybciej jak 70-80km/h (z przyczepą), hamulce skuteczne; komfort lepszy niż w Hondzie Accord i Volvo S40
wszystko widać, lusterka duże - kto ślepy i nie widzi niech nie wsiada do samochodu a nie wymądrza się że model felerny
wszystko na swoim miejscu, no może poza podłokietnikiem dla kierowcy (bez sensu, uczy złych nawyków)
samochód dopiero zakupiony, wentylacja ok - po włączeniu klimy w deszczową pogodę odparowuje prawie natychmiast, grzania nie sprawdzałem
ogromna, nic dodać nic ująć, przepastny bagażnik można się gonić
przeciętnie, ale jak na klekota w porządku (przesiadłem się z Transita, jest lepiej)
trasa/miasto 60/40% - 6,6l, z przyczepą jeszcze nie sprawdziłem ale na oko sporo więcej (co nie dziwi)
stanął i nie mogłem za cholerę go odpalić, postał trochę i mu przeszło - nijak nie wiem dlaczego
za krótko by oceniać

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]