Ocena kierowcy - Ford Galaxy II

kluczyn7@vp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Galaxy II 1.9 TDI 115KM 85kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : bałem się automatycznej skrzyni biegów. zupełnie niepotrzebnie. polecam.
Przeniesienie napędu : półosie padają
Silnik : kiepskie gumowe przewody i do tego drogie.
Inne : nie zanotowałem
powinna być rubryka między dobrze a doskonale. Tak oceniam swój samochód. Oczywiście jak do tej pory.
115 kucy w automacie to żadna rewelacja. Dla chętnych polecam delikatną! zaznaczam zamianę programu. 25% mocy więcej za 800 zł. bez zwiększenia zużycia paliwa czy nadwyrężania innych elementów.
Automat z szumnie nazwanym tiptroniciem. chała. nie włączać żeby się nie denerwować. strasznie wolno zmienia. lepiej pozwolić mu robić to po swojemu. Żadnych awarii.
Bez awarii. nie mam powodu do narzekań.
Uwaga przy parkowaniu TYŁEM!!! Bez czujnika czasem trzeba wyjść żeby jakieś tam pandzie nie zrobić kuku. Przydałby się czujnik parkowania.
Kupa, kupa miejsca. Naprawdę można spokojnie zabierać rzeczy z których nawet nie skorzystamy podczas wyjazdu. Bez problemu się zmieszczą.
Grzeje dobrze ale nie od razu. Niestety jak to w dieslu. Mnie ratują podgrzewane siedzenia. nie wiem czy to standard wyposażenia ale bardzo przydatna sprawa
Nie będę komentował.
To diesel więc szału nie ma. Poza tym przy 120 km/h robi się trochę głośno. Cóż autko ma jednak spore gabaryty.
Po mieście w automacie to około 9,5/10,5 na setkę. za miastem 7,5. niżej chyba się nie da.
j.w.
nie odnotowałem awarii nawet najmniejszej pierdoły. Przynajmniej dotychczas.
Na trasie pękł przewód gumowy do turbo. jechało się fatalnie, nowy to koszt 500 zł. w serwisie chyba że mamy znajomego "pana Henia".

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

8,7