Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van Facelifting

Cxpeky, ponad rok temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Ford Galaxy III Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywny i oszczędny jak na takiego kloca.
Inne : Wszystko co związane z silnikiem diesela.
Auto kupione przy 300tys przebiegu zrobiłem 40tys i droższego w utrzymaniu wżyciu nie miałem. Wszystko kosztuje fortunę, mechanik kręci nosem jak go widzi.
Fajny zrywny chociaż przesiadłem się z kombiaka jaguara 2.0 diesel 130KM i ford przegrał by napewno.
Ciężko wchodzi wsteczny na zimnym zawsze problem.
Miekki moze nawet zbyt miękki w zakrętach bo buja. I awaryjne bardzo drogie w wymianie zawieszenie sterowane elektrycznie. Ja je wyrzuciłem i wstawiłem zwykłe co wymagało rzeźby.
Rdza na progach, drzwiach, podwoziu. Ford i tyle.
Akwarium wszędzie szyby i wielkie lusterka.
Wszystko intuicyjnie i ładnie działa elektryka bezawaryjnie(prawie).
Na piątkę. Trzy strefy i każdą możesz ustawić indywidualnie.
Duuuzo miejsca dla wszystkich. Nawet w trzecim rzędzie. W drugim rzędzie po włożeniu dwoch fotelików po środku dorosły komfortowo siedzi. Wszystkie fotele indywidualnie się składają co daje ogromne możliwości ładowania wszystkiego. W bagażniku przy 5 fotelach miesci sie podwójny wózek dziecięcy bez składania. Ogromne o wygodne auto.
Bardzo ciche.
Drogo i ciągle coś (ponad 300tys przebiegu) Chętnie kupiłbym drugi raz ale nie diesel i tylko w manualu oraz z połową tego przebiegu.
Ładne i całkiem nieźle wykonane ale wychodzą kwiatki. Dość drogie w porównaniu z konkurencją.
Wymienić żarówki doświetlania zakrętów to jakaś porażka, zeby wymienic zarowki w duzych lampach to trzeba odkrecic cala lampę (dosc łatwe) plastiki a właściwie ich "guziki" pękają. Rolety się wieszają, zapięcia pasów też. Osuwanie szyb, skóra pęka, przyciski się przecierają, zdobienia ręcznego hamulca odpadają itd itp.
Dpf, dwumas, zawieszenie(elektryczne), maglownica, i wiele innych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

11,0