Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van

Inne : Wyciszenie ok
Silnik : pompa paliwa, wtryski
Silnik : skrzynia biegów, dwumas
Silnik : EGR, PDF,
Jeśli ktoś ma dużo pieniędzy i czasu to niech sobie sprawi takie auto. Bardzo drogie w naprawach na żadne auto nie wydałem 11 000 na naprawy! Ja osobiście nie polecam jeśli komuś podoba się to auto to tylko z benzynowym silnikiem.
Silnik tragedia pełno czujników które wysiadają. Osprzęt silnika padaka straszna: EGR, DPF ( uwaga na rosnący stan oleju!) turbina również je o sobie znać dymi na czarno przy obciążeniu, pompa paliwa i te opiłki z niej które rozwalają wtryski wydatki, wydatki.
Zepsuła się skrzynia brak 5 biegu. Wymiana skrzyni na używaną. Dwumas również do wymiany na nowy.
Amortyzator do wymiany reszta ok
Bardzo dobra widocznoiść plus za czujniki parkowania
ok
Bardzo dziwne miejsce na filtr przeciw pyłkowy -obok pedału gazu do wymiany trzeba było go zdemontować by wyjąć filtr!
Bardzo dużo miejsca. Dużo schowków.
Bardzo cicho nie miałem tak cichego diesla
Koszty napraw tego diesla ogromne przy przebiegu powyżej 200 000 zaczynają się problemy. Inaczej jest z benzyną tak słyszałem.
Cena zakupu wysoka jest dużo aut w podobnej cenie lub niższej i lepszej jakości.
-zatkany odpływ z klimatyzacji (mokre dywaniki z przodu najbardziej u pasażera i w schowkach z tyłu pod nogami 2 rzędu foteli) - rdza na tylnej belce i w okolicach zderzaka od strony podwozia -słabe zabezpieczenie progów (podwozie ok)
200.000km i wyżej proszę uważać wydatki rosną bardzo się psuje: -pompa paliwa, wtryski, -EGR, DPF, -skrzynia biegów w manualu!, -dwumas, -podczas częstych wizyt u mechaników był przypadek pęknięcia głowicy! Jak zaświeci Wam się komunikat USTERKA SILNIKA ! proszę nie panikować, auto wchodzi w tryb awaryjny turbo nie pompuje jedzie się wolniej do ok 120km/h należy się zatrzymać i zgasić silnik po ponownym odpaleniu auto jedzie normalnie lecz trzeba ostrożnie z pedałem gazu. U mnie padł czujnik wysokiego ciśnienia paliwa na pompie paliwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW [l/100km]

Ford Galaxy III Van