Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van

Rok produkcji 2008
Ford Galaxy III Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Auto zakupiłem rok temu, zrobiłem nim jakieś 3-4 tysiące kilometrów. Od zawsze chorowałem na Forda Galaxy, w końcu się udało i nie narzekam. Dużo miejsca w środku, fajne wykończenie, duża szyba przednia więc extra widoczność. Moja wersja to Trend, więc ma mniej schowków niż np. Ghia czy Titanium, ale i tak jest fajnie. Większych problemów nie było, jedynie mechanicy to problem, bo ciężko znaleźć takiego co ogarnia... popsuła się pompa wspomagania, ale zanim padła całkiem, raz chodziła, raz nie i nie potrafili powiedzieć o co chodzi. Poza tym szykuje się do pracy nad skrzynią biegów/dwumasy, ale znów - nie wiem czy to na pewno będzie to, bo objawy są niejednoznaczne. Przyspieszenie, komfort, spoko. Elektronika raczej nie szwankuje, choć przy uruchamianiu auta pojawia się na ułamek sekundy jakiś błąd. Tyle, że nie jest napisane na nim co jest nie tak.... auto jeździ jak powinno, spotkałem się jednak z ludźmi którzy mieli podobne przygody i usterki nigdy nie zlokalizowali a auto jeździło długo i bezawaryjnie. Zdecydowanie kupię raz jeszcze, nowszy model, jak będzie kasa :)
Fajnie przyspiesza, turbo działa jak powinno, choć czuć "dziury" w przyspieszaniu, ale to normalne z tego co zauważyłem.
Dziwnie wchodzi jedynka i dwójka, ale to może albo coś ze mną jest nie tak, albo ten typ tak ma... W każdym razie 6 biegów w tym autku sprawdza się idealnie.
trzyma się drogi znakomicie, choć nie planuje szarżowania by sprawdzić do jakiej prędkości będzie przyklejone do ziemi ;). Dziury w drogach nieodczuwalne /przesiadłem się z Seata Cordoby, więc różnica duża na plus/. Hamulce znakomite (jak się ma dobre klocki oczywiście :D) Płynie, można rzec po drodze.
OK. Jak karoseria, nie ma śladów korozji czy innych problemów, ale jak od początku ktoś dba(ł) no to można oczekiwać takich rezultatów.
Znakomita, duża przednia szyba, duże lusterka boczne, świetnie widać auta nadjeżdżające z boków. Tylna szyba też wystarczająco duża by widzieć co trzeba przy cofaniu.
Szybko robi się ciepło/zimno, w zależności od potrzeb. Dwustrefowa klima to super sprawa, zwłaszcza z klimatronikiem. No nie ma się do czego przyczepić.
ogrom miejsca, można się ganiać w aucie, albo prawie stać /jak się ma do 175 cm ;)/. Fotele kapitańskie z przodu mega wygodne, z tyłu wchodzą spokojnie 3 foteliki dla dzieci, to też duży plus bo nie każde auto może się tym pochwalić. Mo i dużo miejsca na nogi. O ile nie masz 2 m wzrostu, ale dla takich to chyba tylko autobus ;)
Ok, nie ma się tutaj co rozpisywać. Przy 140 km\h oczywiście cicho nie jest, ale poniżej jest w porządku. Można rozmawiać bez krzyczenia do współpasażera.
Paliwo średnio 7-8 l/100 km przy mojej jeździe. Części w zależności od warsztatu i tego co się psuje. Ale bez dramatu, da się przeżyć. (Trzeba pamiętać, że auto nowe to wydatek ponad 100 tys zlotych więc częsci też za przysłowiową złotówkę być nie mogą).
Dla używanego auta - super.
Dużo pierdół dokucza, a to żarówki, a to jakaś osłona plastikowa odpada, a to zatrzaski zderzaków, a to śrubki na plastikowej klapie od spodu z tyłu auta. Niby nic wielkiego a potrafi mocno wkurzyć człowieka.
Nic dramatycznego, poza wspomnianą przeze mnie pompą wspomagania. Teraz może dwumasa i sprzęgło, ale to jeszcze musi jakiś mechanik zweryfikować.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW [l/100km]

7,9