Ocena kierowcy - Ford Kuga II SUV

androzek, 9 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Ford Kuga II SUV 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Wdzięczny,dobrze zrobiony,dobrze jeżdżący samochód.Niestety bez "znaczka".Wygląd jest kwestią gustu,poprzedniczka była bardziej "zadziorna".Trochę mały wybór kolorów,mam czarny aby dolne plastikowe listwy nie "dawały po oczach".W porównaniu z Outlanderem znacznie lepszy ogólny komfort.Samochód po prostu sympatyczny,zwinny,szybki,dający przyjemność z jazdy.Wcześniej testowałem Audi A4,Q5,BMW X3,X1,Peugeot 508,Otlandera,Subaru VX i Forestera.Kuga jest doskonałym kompromisem,cena po rabatach jest bardzo dobra - za Powershifta,silnik 163 KM,dach otwierany,Webasto,Park asist .Keyless z klapą otwieraną "na kopnięcie",itd zapłaciłem tyle ile za zupełnie gołego BMW X1
Stary,dobry sprawdzony "francuz" HDi.Polecam 163 KM- lepiej "ciągnie" niż 140 km.Cichy,przy stałej prędkości nawet wysokiej prawie go nie słychać.Daje o sobie znać klekotem przy przyspieszaniu.Na autostradzie nie trzeba mieć kompleksów przed innymi,dotrzymuje kroku.
Mniej chwalona niż DSG ale za to mniej awaryjna ( produkt Volvo ). Mam ogólnie mieszane odczucia ogólne co do automatów.Niby wygodne ale trochę brak poczucia kontroli nad samochodem.Powershift nie wyróżnia się w żadną stronę.Kickdown dobry.W mieście luz i wygoda.
Dobry,sprawdzony fordowski,kto jeździł Fordem wie o co chodzi.Przed Mitsu miałem 2 Focusy.Sama przyjemność jazdy,połączenie komfortu i sprężystości.
Lepiej mieć czujniki cofania z tyłu i z przodu.Kamera w opcji - za droga i nie"buczy" - chyba lepsze czujniki albo jedno i drugie razem.
Wieczne narzekania w prasie na ilość przycisków- używam kilku i nie mam z tym problemów.
W porównaniu z Mitsu - Wersal.Grzeje i chłodzi jak trzeba.
Trochę krótkie siedziska,twardość odpowiednia,z tyłu dużo miejsca ( mam 181 cm a syn 185 ).Bagażnik nie za duży ale dla mnie w zupełności wystarcza.
Przy 160-170 trochę słychać "tylny most" ale przy 120-140 naprawdę cicho. Może oceniam zbyt dobrze ale po Mitsu wszystkie samochody są ciche.Silnik dobrze wyciszony.
Adekwatne do marki i typu samochodu.Przeglądy co 20000 km czyli przy obecnej technologii optymalnie.
Dobry samochód za dobre pieniądze.
19000 to za mało aby ocenić - do dziś bez problemów.
Nie .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW [l/100km]