Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Ford Kuga w pigułce

Ford Kuga w pigułce

Sprawdź Vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Ford Kuga

Lata produkcji: 2008 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Kompaktowy crossover SUV (segment I) produkowany od 2008 roku. Drugi model Forda w tej klasie na europejskim rynku i następca modelu Maverick, będącego europejską wersją Forda Escape. Pierwotnie zaprojektowany zgodnie z filozofią marki nazwaną Kinetic Design. Od początku powiązany technicznie i konstrukcyjnie z Fordami Focus i C-Max (m.in. budowany na tej samej płycie podłogowej). Od 2012 roku dostępna jest druga generacja samochodu, który – w ramach strategii „One Ford” - stał się modelem globalnym. Do tej pory wyprodukowano ponad 700 tys. egzemplarzy modelu Kuga.

Kuga był/była pozytywnym zaskoczeniem Forda, więc dobrze, że przygotowując drugą generację, nie zepsuto tego, co nie wymagało naprawy i naprawiono to, co faktycznie szwankowało. Czyli jednym zdaniem - stylistycznie nadal ciekawie, a nowe rozmiary bardziej umilają użytkowanie tego modelu.

~Powagosław

Ja też nadal nie wiem, czy Kuga to kobieta czy mężczyzna. Nowy model trochę pachnie mi „Gangnam Style” czy jak kto woli – transformersami z japońskich kreskówek, ale niech będzie. Wydaje się, że to nowa konkurencja dla większych SUV-ów na rynku.

~Luzacjusz

Dane techniczne Ford Kuga

Moc silników 120–200 KM
Pojemność silników 1,5–2,5 l
Prędkość maksymalna 173–210 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,2–12,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Ford Kuga
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 630
Koszt ogólny 30,53 PLN
ON34.53 PLN
PB63 PLN
Wydatki serwisowe 6,06 PLN Pozostałe wydatki 7,03 PLN

Publikacje o Ford Kuga

Newsy o Ford Kuga

AUTOCENTRUM.PL S.A.