Ocena kierowcy - Ford Kuga III SUV

Ford Kuga III SUV 1.5 EcoBoost 150KM 110kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Inne : Multimedia, klimatyzacja.
Samochód mam od nowości, 10 mscy, 10k km. Plusy Silnik, spodziewałem się słabej kosiarki, daje rade. Dobrze się prowadzi(jeżeli wszystko działa). W trasie też można przyspieszyć, w miarę cicho jak ten segment. Chyba faktycznie dobrą aerodynamike posiada, to jedyna prawda jaką mówili w salonie. Minusy, Multimedia, mapy i apple car. Raz na 10 podłączeń apple car nie działa. Trzeba wyłączyć samochód odczekać chwilę i potem zadziała. Mapy nieaktualne - kilka miesięcy po otwarciu eskpresówki nie widoczne(serwis mówi, że aktualne) - wg mnie nieużytyczne. Nie domykające się drzwi z tyłu, najlepsze jest to, że w modelu który stał w salonie drzwi chodziły idealnie. Piszczące halmuce przy powolnym hamowaniu na światłach. To, że te nowe samochody sa gó...ne to się spodziewałem, ale że serwis od 10 mscy nie potrafi zidentyfikować i naprawić chociaż piszczących hamulców?? Z drzwiami to samo.
Jak na 3 cylindry pozytywnie zaskoczył.
Niby jest ok. Ale przy zmianie z 1 na 2 coś jakby dobrze nie wysprzegla, delikatnie słychać jakby coś spadało. Boję się czy samochód dotrzyma do końca gwarancji.
Tutaj muszę powiedzieć jak się zdazy że wszystko inne działa i nic nie irytuje, hamulce nie piszczą to można poczuć przyjemność z jazdy.
nie narzekam. ma dość ok czujniki i kamerę więc to robi robotę.
O i tutaj zapomniałem napisać. Jeszcze się z taką fuszerka nie spotkałem. Jedziesz powoli ledwo wieje na 3 poziomie wiatraka, lecisz na autostradzie najnizszy poziom wiatraka wieje jakby był na full. I już nie możesz przykręcić. Jak zatkasz chociaż jeden otwór, to coś tak świszczy. Do tego temperatura na wyświetlaczu to chyba jakoś losowo pokazuje. Czasami 19 jest ok, a czasami 22 za chłodno. Po prostu nie wyczaisz. Polecam 15 letnie audi sprawdzić, ustawisz 21.5 stopnia i zawsze tak samo wieje i chłodzi. Tutaj dramat
Jak na niby SUV naprawdę ok.
Duże spalanie, bardzo słaby serwis.
jak teraz patrzę na cennik tego odleu to jakaś kpina z ludzi. szukajcie używanego porządnego, mniej użerania niż z takim nowym.
Nieaktualne Mapy, Apple car, ustawienia, piszczące hamulce, nie domykające sie drzwi.
Działa, ale moje odczucia są takie, że te samochody długo nie wytrzymają. Obym się mylił ...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]

8,3