Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Hatchback

maly, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Ford Mondeo I Hatchback 1.6 i 16V 88KM 65kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Te auta lubią mieć popękane tylne zderzaki i tylne nadkolo do roboty.
Myślę, że za te pieniądze jest to bardzo dobre auto, wygodne, komfortowe, ciche, ekonomiczne, nie drogie w utrzymaniu.
Motor w tym aucie to piękna sprawa.Sam dostosowuje obroty silnika do zmiany biegów, jest cichy i puki co niezawondy.Pomimo nie skromnej pojemności moim zdaniem jest on dobrym rozwiazaniem oprócz ON.
Niestety manual ale pozytywnie. Mam okazję jeździć dużą ilością aut...busy, osobowe...ale takiego manuala jeszcze nie doświadczyłem nawet w Mercedesie W124 CE.Wszystko delikatnie, lekko i bez szarpnięć. Brak owych szarpnięć wynika z tego, że silnik dostowowuje obroty silnika do prędkości i zmiany biegu. Pomimo tego i tak jestem zwolennikiem automatów.
Bardzo wygodny, komfortowy, cichy. Polecam
Bardzo dobra
Prawie wszystko tam gdzie być powinno...prawie...oprócz otwietania wlewu paliwa...pół godziny go szukałem...a on przy progu od drzwi kierowcu...:)Czasami w trakcie jazdy przypadkiem się go otworzy, wtedy trzeba sie zatrzymywać. no ale cóż taki urok:))
Niestety nie posiadam klimatyzacji ale nawiew całkiem zacnie sobie radzi nawet w ciepłe dni.Jeżeli chodzi o zimę to grzeje szybko i intensywnie.
Mam prawie 190cm. Jeżeli chodzi o mnie to nie mam zastrzeżeń ale osoba siedząca za mną nie będzie zadowolona.Z przodu jest bardzo dużo przestrzeni jak i dla kierowcy tak i dla pasażera ale niestety z tylu jest go mniej. Na ten przykład mój ojciec ma Passata B4 i u niego można z tyłu siedzieć z nogą założoną na nogę, niestety w Mondeo tego nie doświadczymy.
Powiem tak...cały dzień jeżdziłem Mondeo.Wieczorem musiałem wśiąść do owego Passata. Jak odpaliłem silnik to się dosłownie wystraszyłem. W mundku cichutko w pasku ryk.
Jeżdżę normalnie, bez wariactw i bierze mi 7.5-8.5 litrów w cyklu mieszanym. oczywiście benzyna. zaden gaz. ostatnim czasem musialem wymienic z przodu tuleje wachacza dolnego i stabilizatory skretu czy cos takiego. cena tuleju to 35zl sztuka a potrzeba 4 sztuki. stabilizator 38zl sztuka a trzeba 2 sztuki. puki co to wszystko co zrobilem przy tym aucie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

7,7