Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

bartasarte@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 112KM 82kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo I Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Jest Kombi - wiec ciezki, lecz bez problemu rusza ze swiatel. Na trasie autostradzie 160km/h uzyskuje bez trudu - potem zdobywanie kilometrow.
Idealnie dobrane przelozenia, nie czuc czy jedzie z obciazeniem czy bez.
Wersja kombi prowadzi sie doskonale na trasach - w miare miekkie zawieszenie daje prawdziwy komfort i przyjamnosc z jazdy. Z tylu wzmocnione zawieszenie potrafi przetrwac samochod.
Przod i boki extra! Duza przednia daje szeroki kąt widzenia, regulowane duze lusterka pozwalaja ustawic sie tak aby wyeliminowac "martwe pole". Z tylem troche gorzej, niewielka tylna szyba kombi zmusza do korzystania z bocznych lusterek, nie widac slupkow ani smietnikow stojacych <1m od samochodu.
Jak to Ford, wszystko na swoim miejscu na wyciagniecie reki, krotki drazek zmiany biegow jest usytuowany tak, ze nie trzeba zdejmowac reki z podlokitenika aby wrzucic bieg.
Moze troszke zbyt dlugi czas nagrzewania sie silnika w zimie, przez co trzeba 5 minut pomarznac. Klima szybko i skutecznie schaldza wnetrze samochodu.
Mnostwo miejsca dla pasazerow i kierowcy. Nawet w BMW 530 mojego ojca nie ma tyle miejsca co w mondziaku. Jesli ktos szuka samochodu rodzinnego to szczerze polecam! Kiedys z narzeczona jadac po europie zdarzylo nam sie spac w samochodzie. Zlozylismy tylne siedzenia (NIE SKLADAJAC PRZDNICH!!!) i polozylismy sie wyciagnieci, bez kurczenia nog, w spiworach, w sekcji: bagaznik-tylna kanapa.
Silnik pracuje cicho i miarowo, jednak jest to kombi i jesl nie zaciagniemy tylnej rolety bagaznikowej to powyzej 120km/h bedzie nam dokuczal szum dochodzacy z tylnych nadkol ktore sa praktycznie odsloniete. To samo tyczy sie jazdy po mokrej nawierzchni - juz od 60 km/h slyszymy wode i bloto bijaca po nadkolach - jednak mozna sie przyzwyczaic
No coz - w miescie troche zlopie tego paliwa, na trasie jest juz duzo lepiej. Moj model ma 12 lat i nic jeszcze sie w nim nie popsulo - oby tak dalej! Zreszta mondziaki z tego slyna. Nie polecam wstawiac gazu - dwoch znajomych tak zrobilo i polecialy im w krotkim czasie silniki.
Jedyn co mi sie zepsulo to pokretlo od dmuchawy.
Nic! Tylko standardowe zuzycie czesci. Po prostu pilnowac oleju i zmieniac go raz na rok!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 112KM 82kW [l/100km]

9,7