Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

Macminik, 17 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 112KM 82kW
Rok produkcji 1994
Ford Mondeo I Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Wydawało mi się, że tym dużym samochodem może mi się źle jeździć jako że do tej pory poruszałem się raczej małymi samochodami. Jednak z przyjemnością nim się poruszam, czuję jak to auto płynie po drodze.
Karoseria : No niestety,blacha nie jest górnych lotow. Zwlaszcza tylnie błotniki.
Zawieszenie : Sworznie wachaczy
Następnym samochodem będzie też Ford Mondeo. To jest chyba jakaś rekomendacja.
W zasadzie nie mam do czego się przyczepić. Nie jest to silnik o sportowej charakterystyce. Raczej tak zgrany ze skrzynią, by w miarę dynamicznie nabrać prędkości i... płynąć po autostradzie nie przeszkadzając kierowcy. Moje auto ma 190 000 km nie bierze ani grama oleju. Spalanie benzyny na mieście 10-11/100 km w trasie 7.5/100.
Skrzynia, ma pierwsze trzy biegi jak dla mnei dosyć krótkie, ale IV i V zapewnia komfort jazdy i całkiem niezłą dynamikę jak na tak duży samochód.
Zawieszenie w Mondeo to bajka. I choć daleko mu do Citroena BX z hydrauliką, jednak jazda nim po polskich szosach nie przyprawia o ból głowy tak jak w większości innych samochodów. Zawieszenie także jest dosyć trwałe, choć elementami które się dosyć często wymienia są sworznie wachacza. Na szczęście kosztują po 30 zł więc da się żyć.
Mój samochód to kombi, ale nie odczuwam stresow przy parkowanu tak jak np. we Fiacie Brawo.
Wszystko pod ręką choć nie rozumię, dlaczego zamki w drzwiach otwierają się w drugą stronę. tzn na odwrót niż w innych autach. Ale od czego jest centralny
Ogrzewanie jest całkiem przyzwoite, choć wzorem dla mnie jest Volvo. W zimie jednak nie marznie się :)
To autobus nie samochod :) 5 osób może w nim wygodnie jechać przez całą Polskę a miejsce w bagażniku Kombi, jest chyba jednym z największych w tej klasie.
Silnik, mruczy, radyjko gra, zawieszenie się nie tłucze... nie ma się do czego przyczepić.
Mondeo używane nie jest szczególnie drogie. Za niewielkie pienądze zazwyczaj można kupić dobrze wyposażony (ABS, podgrzewane fotele, podgrzewana szyba przednia, podgrzewane spryskiwacze, 2x AirBag), rodzinny, pojemny samochód który nie sprawia kłopotów.
Wadą są kratki wentylacyje które pękają w tym modelu i niezbyt ładnie wyglądają. reszta drobiazgów raczej się trzyma kupy.
Przez 2 lata zrobiłem nim 25 000 km i wymieniłem tylko łożyska w przednich kołach. Nic więcej...nigdy mnie nie zawiódł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 112KM 82kW [l/100km]

8,6