Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

klamyckipit@wp.pl, 22 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1993
Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
podtrzymuję poprzednią ocenę 4+, nawet jadąc ponad 500km nie czułem się zbytnio zmęczony; dla rodziny z trójką dzieci i sporym bagażem lepsze kombi; właśnie z tego powodu idzie teraz pod młot (trójka dzieci), a wiecie jakie będzie nasze następne auto - Ford Mondeo Kombi !!! Mondeo polecam każdemu kto chce wygodnie, komfortowo i bezpiecznie podróżować z rodzinką; ja nie narzekam i będę się tej marki na razie trzymał.
silnik nie do zdarcia!!!, gorzej z wydechem, ale po wizycie u spawacza znow go prawie nie slychac(ciekawostka-GLX posiada dwa ostatnie tłumiki)
skrzynia CD4E (współpraca z Mazdą) jest po prostu extra, bezobslugowa, wymiana oleju po 60.000km, auto ze skrzynia manualną nie ma szans na starcie, raczej dla dobrze ułożonych kierowców
podtrzymuje poprzednia ocene, idealne zawieszenie na nasze drogi, nie tłucze, nie wali, dobrze sie prowadzi, a gazowe amortyzatory wytrzymują zadziwiająco długo
nic dodać, nic ująć
tutaj muszę troche poprawić, ergonomia choć nie najnowocześniejsza w porównaniu z innymi markami bije większość na głowę
podtrzymuję; w nowszych rocznikach klima uzupełnia dobre rozwiązania
niestety dla pięcioosobowej rodziny - lepsze kombi
"cicho sza", ale dbać o wydech !!!
2000 cm3 / 136 KM a spalanie max. 9l/100km bęzyny i 10,5 l/100km (automatic!!!) to chyba niezłe osiągi
no i wyskoczły - nieszczelny rezonator powietrza no i komputer zwariował!
brak poważnych usterek
Ford Mondeo I Kombi