Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

Krzys, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1993
Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : ogólnie twarde auto! Psuja (raczej zluzywaja) sie tylko gumy!!!
Karoseria : Bardzo zadbany, nie znajdzie sie ani grama rdzy na aucie!!! No troche guzów ale to ormalne na 13 lat pracy na naszych drogach!!!
Zawieszenie : gumy, gumy, i jeszcze raz gumy! Ale wymiana na czas i nic wiecej!!!
taki misiu! niewinny a swoje za uszami ma (136 koni) Nie jeden dres w czarnym bmw sie zdziwil ze nie móg dogonic!!!
cichy, chyba ze powyzej 4000 obrotów! powyzej 30 stopni na dworze silnik ma powyzej 100km/h bardzo duza temperature (az sie wlanczaja wentylatory na maksa) 105 stopni tak jak sie wlacza wentylator, ale potem juz mozna jechac 200km/h i sie dalej nie podniesie! Ponac normalne w takich temperaturach na dworze!!! Od 3500 obrotów to ma dopiero moc! I to do 6500 obrotów (raz mialem 7000 w czerwonym polu na 3 biegu, ponad 130km/h!)
tylne swiatlo cofania nie zaskakuje czasami, czeba "dodusic galke" bardzo krótkie biegi: 6250 obrotów przy 210km/h (benzyna v-power) ponad 4000 obrotów przy 140km/h. Przesiadlem sie z diesla i myslalem z mi skrzynie wlozyli nie taka!
jak w mercedesie, nieporównywalny do passatów tych lat!!! Czyma sie drogi, wazy 1500kg! Troche niski jak na nasze koleiny, jak jest przyladowany to zdaza sie ze tlumnik "przycze", i nie przejedzie przystkich garbów, czeba uwazac!!!
mam czujniki cofanie wiec i z tylu nie mam problemów, i to w kombi!!! Troche male lusterka jak na takie duze auto ale ok!
przycisk do awaryjnych za kierownic, wiec czeba troche wprawy zeby nie ukrecic sobie reki przy wlanczyniu i manewrze kierownica jednoczesnie!
klima jest wiec sie latem nie poce a zima jest cieplutkoi przytulnie!!! Klima reaguje natychmiast po wlanczeniu auta. Nawet w upale nie otwieram okien jak ruszam nawet nie 5 minut i temperatura w kabinie spada mocno! (przy obwodzie zamknientym!) Szkoda ze nie utomatyczna, ale hej! 13 lat auto i ma KLIME! Nie wyobrazam sobie juz jazdy bez klimy! Dziwia mnie ludzie co mówia ze nie poczebuja. Ok klima kosztem 1l gazu ale zto ile litrów mniej potu!!!
jak siedze za kierownica to za mna nie ma za duzo miejsca na nogi, ale jezdze sam wiec ok! wygodne niskie siedzenia, kierowca siedzi jak by lezal w lószku!!! Mozna materac wlozyc i w bagaznik i spac ( juz wypróbowane!)
nie jak nowe auta ale juz na swoje lata super, nic nie puka, nie piszczy! Spokój podczas jazdy!
od 9l na trasie gazu do 14l w miescie z klima (duze miasto Wawa!!! Ale tu maly matis zre kolo 7-8l bezyny a jaka rónica w aucie). nawet potrafi 18l/100km gazu przepalic (jazdza ponad 190km/h non stop ile daje na gazie na autostradzie) Mi zre przewaznie 12l-13l gazu, ale nie schodze ponizej 130km/h (wtedy bieze tez kolo 11l-12l bezyny) na naszych pieknych polskich drogach a do takiej jazdy auto musi sie dobrze czymac! Ale kto chce ekologicznie: 120km/h i juz 11l, 100km/h i nawet 9,5l, 80km/h- 90km/h: nie wiem, nie mam na to nerwów!!!
Niech ktos kupi takiej jakosci auto za taka cene! Niewiem z kad sie bierze ta zla opinia o fordach! Ten model jest jak wól do roboty, nie do zajechania!!!
gumy na wachaczach czesto czeba wymienic, troche za male jak na to auto, ale ono wazy 1500kg puste, koszt kolo 150zl na rok!!! Tak nic!!! Tlymnik sie urwal ale sam spawalem!!! Arcydzielo spawania, kto wie jaki fikusny nad osia i od baniaku do baniaku to wie czemu tak pisze!!! Tylny spryskiwacz na szybe nie chodzie (jeszcze nie szukalem przyczyny), linka od bagaznika mi sie urwala.
do tad mi jeszcze nie stanol i oby tak dalej!!! (puk, puk o drewno)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

11,5