Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

oliwek, 17 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Ford Mondeo I Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
ogolnie auto warte uwagi, jesli ktos lubi duze auta ( jak ja :) lub szuka auta rodzinnego to z cała pewnoscia moge je polecic,:)
silnik jak na mase auta radzi sobie całkiem niezle, wiadomo ze 1 bieg w dizelku to formalnosc, auto niezle ziera sie dopiero od 3 biegu, bardzo cichy jak na diesla z tego okresu ( jadac golfem TD byłem załamany i juz prawie nie chciałem diesla ) ala jak wsiadłem do forda to w zasadzie w srodku nie słychac ze to Diesel
biegi wchodza bardzo delikatnie, na poczatku miałem problem z wyczuciem czy bieg juz wszedł czy nie, skrzynia pracuje bardzo cicho, nie trzeba uzywac siły zeby wrzucic jakikolwiek bieg, poprostu super ;)
hmmm nie wiem czy w Polsce mozna mowic o aucie ktore ma dobre zawieszenie, no chyba ze ma sie auto terenowe, bo wiadomo jakie sa polskie drogi, pomijajac dzióry auto trzyma sie drogi jak przyklejone ( opony fabryczne 195/50/15), auto szerokie bardzo dobrze sie prowadzi, nie czuc wcale zmeczenia po długiej trasie
do tyłu jak to w kombi ,,, tzreba wziac mała poprawke, wczesniej jezdziłem astra I wiec musiałem sie troche przyzwyczic gdzie konczy sie auto ale teraz juz nie ma problemu
w sumie to wszytko jest pod ręka, jedyne co mi osobiscie przeszkadza to włacznik swiateł awaryjnych umieszczony nad kierownica, w przyapkdu dziekowania na trasie utrudnia sprawe wciskanie tam reki, po za tym wszytko ok :)
mam klimatyzacje wiec w lato jest bajka, fakt paruja szyby po deszczu okropnie mimo wymian filtra obiegu wewnetrznego itd, ale jak ma sie klime tego problemu nie ma, właczenie na 10 sek usuwa pare z szyb, w zime rewelacja, nagrzewa sie bardzo szybko, nie mogłem jezdzic z ogrzewaiem na maxa bo było duszno, SUPER
mam 185cm i nie moge na nic narzekac, mam fotel odsuniety na maxa do tyłu i za mna nikt nie marudzi ze z tyłu jest mu ciasno, auto bardzo wygodne i jest duuuuzo miejsca tak z przodu jak i z tyłu
tak jak juz pisałem wyzej, bałem sie TD bo jezdziłem tylko golfem TD i było jak w czołgu, głosno i dudniło wszytko, tutaj nie ma tego problemu, wiadomo przy wyzszych obrotach słychac ze to TD ale jadac na trasie 160km/h jest przyjemnie, przy 120 nie słychac wogole silnika tylko szum opon, zaleta jest takze bardzo cicha dmuchawa, w innych autach ( np w astrze ) jak miałem dmuchawe na 3 to nie dało sie normalnie rozmawiac, tu jest na 4 nawet i nie przeszkadza to w niczym
co do zuzycia paliwa to na trasie 3 osoby + bagaz, prednosc nie wiecej niz 120 wyszło mi ok 5-5,5 litra, w miescie 7,5 z klimatyzacja 8, mieszany cykl 6,2, ceny przegladow jak w kazdym innym aucie, ceny napraw przystepne o ile nie robi sie w ASO, a mało chyba kto robi w aso maja auto 10 letnie, niektore czesci drozsze niz do benzyny ale rekompensuje to zuzycie paliwa :)
jak za te pieniadze ( ja dałem za 96 ( ostatnia wersja przed liftingiem ) rok 10,000), auto ma ABS, klimatyzacje , elszyby i lusterka, 2 poduszki, el fotele , wspomaganie. jest duze , bezpieczne i ekonomiczne i nie zgadzam sie z opinia innycyh ludzi ze "ford gó,,,no wort", jak ktos chce to zepsuje kazde auto, a jak to ktos powiedział kiedys madry " mondeo sie nie psuje, to ludzie psuja mondeo" Pozdrawiam
jak dotad a auto mam poł roku nie było zadnych problemow, wymieniłem sprezyny z przodu ale to z tego powodu ze jedna pekła wiec wymieniłem obie, i tuleje wahaczy ale to przy naszych drogach normalne
jak dotad sprawuje sie super ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,3