Lista ocen Ford Mondeo I Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW 1993-1996 (10) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~spellofbelator
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
części tanie. Każdy mechanik naprawił to auto więc robocizna też bardzo przystępną miała cenę. Inny aspekt auto przez ponad 100 tys km i przy przebiegu 306 tys praktycznie zero awarii prócz części amortyzacyjnych. Co do spalania zawsze testy robiłem na niemieckim paliwie. Zawsze lane do środka było te najlepsze. W Polsce do 98 dolewany uszlachetniacz i teraz mnie zastanawia jedno wszystkim spalanie średnie wyskakuje na poziomie 8litrów ja...
~xxyyzz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Obecnie mój egzemplarz jest na dojechaniu także poza tankowaniem i wymianą oleju raz w roku staram się dużo więcej w niego nie wkładać. O dziwo nie muszę. Jesli się coś psuje to są to raczej drobne usterki lub rzeczy eksploatacyjne.
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak na 15-letni samochód i ciążką budę to bardzo niskie spalanie. Ceny części niskie. Dostępność zamienników do wyboru do koloru. Poza częściami związanymi z eksplatacją żadnych innych napraw.
~splitu
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
jak na tak wielką budę - rewelacja, jeśli nie zależy nikomu na wyśrubowanych osiągach i da sobie lekko zawęzić gardło z gazem (wyprzedzać i tak śmiało można, nawet w trasie)
~Szczepan
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
jestem naprawdę zdziwiony jego bardzo niskim spalaniem, przy spokojnej jeździe bierze srednio jakieś 7 litrów!!!!! w zime to normalne ze bierze 8 litrow i to i tak jest mało
~olo
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
trasa 6,9l , miasto 8-9l/100km ceny części ok, jeśli chodzi o elementy zawieszenia to nie ma się co pchać w zamienniki.
~polo
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Z gazem sekw. 12 miasto7.5 trasa10 mieszany a benzyny 1079 Dobre czesci drogie choc niezawodne.Duzo zamienników
~piotras84
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
zużycie paliwa i ceny napraw w stosunku do wielkości, klasy i jakości auta są śmiesznie niskie
~bartus126@o2.pl
pali mi 14 litrow gazu w miescie na trasie 11litrow przy 120 km/h
~antonio a-13@wp.pl
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
jeżdżę przeważnie po mieście trochę dwupasmówką nie przekroczył mi 10L gazu na100km
Ford Mondeo I Sedan