Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Sedan

Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo I Sedan 1.8 i 16V 115KM 85kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza jej nie bieże..hehe
Zawieszenie : Zrobiłem nim 80tys km i 3 razy robiłem zawieche..częsci TRW..szkoda gadać
Przeniesienie napędu : Przeguby, osłony, Podpora skrzyni,skrzynia cieknie, itp
Silnik : Ogólnie nawala sprzet silnika, silnik krokowy, a i zawory słychać a nie oszczędzam na oleju jeżdze wyłącznie na SHELLU 10w40
Naprawdę przeciętniak, żeby nie jego wielkość i pakowność oraz komfort podróży to jest katastrofa.
Silnik w miarę ok.Chodź 1.8 za małe na ta kaste najlepszym kompromisem jest 2.0. Troche sobie olej podsysa jakieś 0.5l na 10000km.
Skrzynia jak jest zimna to ciężko biegi wchodzą a w szczególności 2 bieg. Po rozgrzaniu skrzyni wszystko wraca do normy
Ten samochód ma najgorsze zawieszenie jakie widziałem. Ciągle coś sie psuje a łączniki stabilizatorów to jest katastrofa.Wogóle zawiecha to nieporozumienie.
Co do widoczności wszystko si. Mam 190 wzrostu może dlatego.
Tu jest tez ok. Nic nie mam do zarzucenia.
Ogrzewanie jest ok jeśli jest sprawne. Ale rzadko sie zdarza. Tak głupiego rozwiązania przymykania klap na siłownik podciśnieniowy w życiu nie widziałem.
Tu jest si, chodź siedząc w Sierce albo BMW miałem więcej miejsca nad głowa.Tutaj prawie dotykam dachu.
Daje rade ale od 130km/h zaczyna szumieć koło 160km/h cięzko sie gada a jak już dochodzi do 200km/h czyli szczyt możliwości tego auta to jest jak na stadionie.
Jest ok.Pali w miescie 10-12l gazu na 100km.Na trasie spada do 10.A na paliwku kręci sie w miescie koło 10l-na 100 a trasa koło 8l-100. Powiem tak żeby nie dostep do hurtowni dawno bym zbankrutował na części.
Cena Niska jakość kiepska. Naprawdę odradzam zakup tego samochodu. Wiem co mówie bo znac go już na wylot. Lepiej sobie z Zachodu Japończyka kupic albo BMW lub Mietka bo reszta innych niemców to też daje dużo do życzenia
Katastrofa..ciągle jakieś pierdoły sie psują.
Przeciętniak-jak on mógł wogóle zostać autem roku 1994r?????????????????

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

12,0