Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

Cyberchild, 12 lat temu
Silnik 1.6i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 1999
Ford Mondeo II Kombi 1.6i 16V 95KM 70kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pakowność i przemyślane rozwiązania ułatwiające użytkowanie - gniazdko 12V w bagażniku, siatka na zakupy, łatwość powiększania bagażnika.
Karoseria : Rdza pojawia się w wielu miejscach, zderzaki są fatalnej jakości, słabsze niż pudełka na płyty CD.
Układ elektryczny : Problemy z centralnym zamkniem, choć nie wiem czy są one spowodowane elektryką, czy mechaniką zamków.
Jestem bardzo zadowolony, auto jest pakowne, stosunkowo oszczędne (nie myślę o LPG) i komfortowe. Mój egzemplarz jest doskonale wyposażony i wszystko w nim działa. Ceny części i robocizny są bardzo niskie, więc jeśli ktoś z mniejszym budżetem potrzebuje dużego rodzinnego kombi, to auto jak najbardziej godne polecenia.
Silnik dość cichy, szatan to to nie jest, ale daje rade, a auto jest raczej ciężkie.
Dobrze zestopniowana, ale mało precyzyjna. Może przebieg ma na to wpływ.
Dobrze trzyma się drogi, jest stabilny, ale na moich dość szerokich oponach letnich (215) w koleinach trzeba mocno trzymać kierownicę
Bardzo przejrzysty, auto starej daty któremu nie potrzeba czujników cofania.
Ogólnie dobrze, ale np przeszkadza brak uchwytów na kubki (wgłębienia w klapce podłokietnika pominę). Lokalizacja zapalniczki jest dla mnie niefortunna, zahaczam drążkiem o podłączoną ładowarkę do telefonu. Rewelacyjna obsługa fabrycznego radia, duże przyciski.
Grzeje i chłodzi (klima manualna) bardzo porządnie, do tego mam podgrzewana przednią szybę i fotele, co podnosi komfort.
Bardzo dużo miejsca, nawet rośli pasażerowie (a ja do takich należę) mają dużo miejsca. Doskonałe fotele (u mnie fabryczne Recaro)
Mogło by być ciszej, ale nie jest źle, Pomiędzy 100 a 150kmh nie czuć wzrostu hałasu.
W mieście 9-10, na trasie 6-7 a nie mam lekkiej nogi.
Za takie pieniądze (niecałe dwie średnie krajowe za auto z 99 roku) trudno znaleźć wygodniejsze, pakowniejsze i bardziej komfortowe auto. Dodatkowy plus, to nikłe zainteresowanie złodziei.
Auto kupiłem od człowieka który miał je prawie od nowości, zawsze stosował oryginalne części i ja też tak robię. Owszem, zużył się kilka rzeczy - głownie w zawieszeniu - ale zważywszy na przebieg, uważam że jest raczej niezawodny. Dla estetów raczej się nie nadaje, ruda wcina go w kilku miejscach.
Tylko raz musiałem skorzystać z lawety, gdy padła rolka napinająca pasek klinowy który spadł i skończyło się ładowanie/wspomaganie. Ale wymiana szybka i tania, więc tragedii nie było. Łącznie auto było "nieczynne" 3h

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6i 16V 95KM 70kW [l/100km]

8,2