Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

therunner@o2.pl, 12 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1998
Ford Mondeo II Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Chodzi cichutko do 3 tys obrotów, że czasami mam wrażenie, że zgasł, 0 wibracji
Karoseria : Strasznie słabe i ciężko dostępne tylne zderzaki
Układ elektryczny : Wiecznie mrugająca 4 razy kontrolka AirBagu sygnalizująca napinacze pasów
Tu nie może być innej oceny. Komfort jazdy porównywalny z Mercedesem klasy C czy Passatem z analogicznych roczników a cena 2x niższa. Do tego bogate standardowe wyposażenie. Proszę znaleźć auto z tych roczników gdzie standardem był centralny zamek, wspomaganie, el. szyby i lusterka, airbag, klima czy el. fotele. Jakość materiałów nie jest najgorsza, dużo plastiku, ale i w Passacie wieje tandetnym plastikiem. Teraz to raczej standard. Nawet w nowej C klasie wszystko jest z tandetnego plastiku pomalowane na ala drewno. Jeśli chodzi o układ jezdny to auto jest typo rodzinne, daje duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Silniczek chodzi cichutko, w ogóle w kabinie go nie słychać, chodzi jakby był zgaszony. Silnik 1.8 16V 116 KM jest to absolutne minimum do tego auta. Te KM czuć dopiero od 4 tys. obrotów, wcześniej wydaje się mułowaty. Współczuję posiadaczom silnika 1.6 90KM. To musi być katorga a spalanie podobne. Latem samochód pali poniżej 8 l w Szczecinie co jak na taką gablotę to naprawdę bardzo dobry wynik. Zimą potrafi dojść do 10 l. Natomiast w trasie pali od 5,5 do max. 6,5 jak jadę w 5 osób. Aż ciężko uwieżyć, ale w trasie przy prędkościach 80-100 km/h tak mało pali. Za tą cenę nie ma praktycznie alternatywy dla dużego kombi. Bagażnik jest ogromny, 100 l większy niż w Passacie B5. Po za słabą karoserią nie ma problemu z eksploatacją pod warunkiem, że wszystko wymienia się na czas
Silnik pracuje równiutko i co najważniejsze bardzo cicho do 3 tys. obrotów. Powyżej tej granicy włącza się fajny dźwięk 16 zaworów. Natomiast jeśli chodzi o elastyczność to jest nie za wesoło. 1.8 116 KM to jest absolutne minimum na taką gablotę. Do 3-3,5 tys. obrotów nie chce w ogóle iść, natomiast powyżej 4 tys. ładnie wrzuca w fotel. Z silniczniem nie ma żadnych problemów, jeździ cały czas na fordowskim syntetyku, silniczek suchutki.
Z biegami nigdy nie miałem problemów. Wchodzą bardzo ładnie, bez problemu wchodzi i jedynka i wsteczny
Tu bez zastrzeżeń. Prowadzi się bardzo dobrze. Dobrze tłumi nierówności aczkolwiek praca zawieszenia jest dosyć głośna
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra. Jedynie do tyłu taka sobie, ale to dlatego że auto jest bardzo długie i parkując tyłem trzeba naprawdę nabrać wprawy aby nie zahaczyć o coś
Wszystko pod ręką. Radio sterowane z kierownicy
Nawet zimą ciepłe powietrze leci po 2-3 minutach jazdy. W Golfie TDI ciepło w kabinie robiło się po przejechaniu ponad 5 km, a tu proszę, ledwo wyjadę z garażu, zanim go zamknę to po chwili czuć już ciepły wiaterek. Na temat lata się nie wypowiadam bo mam nienabitą klimatyzację
Może Ford gówno wort ale jeździ się jak lord. Jeśli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażerów to Mondeo jest naprawdę jednym z większych wozów. Jest tu więcej miejsca niż w Passacie B5 kombi czy Mercedesie C, nie wspominając już o bagażniku, gdzie według danych jest o ponad 100 l większy niż w paski i mietku kombi.
Ocena dobra bo co prawda silnik jest cichutki, ale za to słychać wiatr. Pasek nawet w Dieslu jest lepiej wyciszony, ale i tak podróż do 140 km/h jest bardzo przyjemna, a w mieście czasami mam wrażenie, że silnik zgasł bo tak cichutko chodzi i przede wszystkim nie ma wibracji jak ma to miejsce w dieslu
Nie powiem, że jest super, ale narzekać też nie można. W mieście od 8 latem do max 10 l zimą to myślę, że nie jest źle jak na taką gablotę
Za tą cenę to jest super. Jakość porównywalna z Passatem B5, Mietkiem C a cena 2 razy niższa i dużo bogatsze wyposażenie nawet seryjne
Auto jest nafaszerowane elektroniką przez co co jakiś czas są problemy z centralnym zamkiem, zamkiem bagażnika sterowanym elektronicznie, czy z napinaczami pasów. Jak w każdym wiekowym aucie problemy z el. szybami czy wszystkimi czujnikami
Tu nie ma na co narzekać. Jak się wymienia na czas płyny, olej, paski to auto nas nigdy nie zawiedzie. Raz pękł mi pasek rozrządu ale to moja wina

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,6