Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

boras, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1998
Ford Mondeo II Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę komfortowy kanapowóz. Jechałem 200 kilometrów nowiutką Fabią po czym przesiadłem się do swojego Mondka i zadowoleniu mojego zadka nie było końca.
Karoseria : rdza lubi ten samochód, trza wyjątkowo dbać.
Układ elektryczny : kopułka zapłonowa umarła nagle.
Układ hamulcowy : zapiekające się tłoczki
Samochód z jednej strony duży, komfortowy, świetnie się prowadzi, super silniki zetec, za niewielkie pieniądze, z drugiej jednak nie taki tani w utrzymaniu i ta rdza. Ogólnie coś za coś i jestem umiarkowanie zadowolony, że odważyłem się kupić forda.
Bardzo miło mnie zaskoczyła ta jednostka napędowa. Duża kultura pracy, fajnie się zbiera, bezawaryjna. Na autostradzie max 190.
Dobrze zestrojona, żadnych zastrzeżeń.
O ironio, choć to kombi jak na razie jest to najlepszy układ kierowniczy jaki do tej pory obsługiwałem (vs fiaty różnej maści, audi 80, bmw 525, citroen saxo, volvo 460). Auto świetnie trzyma się drogi bardzo dokładnie reaguje na kierownice.
Wersja kombi doskonale oszklona, duże szyby choć małe lusterka wsteczne.
Wszystko pod ręką, obsługa auta intuicyjna.
Nagrzewnica szybko czyni swą powinność w zimie, a klima w lecie. Jedynie regulacja kierunku nawiewu w zimie nie działa, a w lecie cudownie ożywa.
Jak na tak duży samochód spodziewałem się więcej miejsca na nogi z tyłu. Natomiast bagażnik i możliwości transportowe tego samochodu są nieocenione. Wersalki, mebelki, pralki i inne duperelki + teściowa na raz to nie problem dla tego bagażnika:)
Tragedii nie ma lecz mogłoby być ciszej.Audi z 87 bez maty wygłuszającej z silnikiem 8 zaworowym było dyskretniejsze.
instalacja lpg założona nowa sekwencja z tej lepszej półki i 10l. miasto, 8l. trasa.
O tu Ford wiedzie prym. Kasa niewielka jak za samochód klasy średniej, choć jakość plastików i brak fabrycznego ocynku nadwozia idealnie schodzi do poziomu ceny.
Ford nie jest wolny od takich historii jak psujący się centralny, niedziałający zamek w tylnej klapie, a to klamka się zatnie, a to jakiś plasticzek urwie się, i te przepalające się żarówki H7. etc, etc..jest tych głupotek sporo, ale auto nadal jedzie do przodu:)
przez dwa lata zdążyłem wymienić wszystkie łożyska (z tyłu piasty), ale w tym przypadku dałem się naciągnąć mechanikowi. Kopułka zapłonowa + kable i zrobiłem kapitalny remont zawieszenia. Pragnę dodać że dalej coś mi postukuje w prawy kole, choć mechanicy orzekli że wszystko wymienione. Układ hamulcowy wymagał wymiany tłoczków i przy okazji urwano mi wąż od pompy sprzęgła i stwierdzono że trza wszystko wymienić bo już stare i leciwe. No cóż trudno dziś o trochę uczciwości w warsztatach.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

Ford Mondeo II Kombi