Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

schabolub, 17 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Ford Mondeo II Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : To auto to mini autobus. Jest gigantyczne (polecam kombi). I fajnie. Do tego bardzo bogate wyposażenie, w miare mała (w moim przypadku) usterkowośc, stosunkowo rozsądne zużycie paliwa. Zdecydowanie polecam, szczególnie egzemplarze zadbane.
doskonały samochód dla małżeństwa z dzieckiem, dla hurtownika, małej działalności, lub dla tych, którzy lubią duże auta. Udana konstrukcja, polecam każdemu.
głośny "na zimno", ospały do 3 tys. obrotów. Wyżej - mała rakietka.
dobra, harmonijna praca.
trzyma się zakrętów jak przyklejony. Szeroki, ciężki, jedzie jak po szynach.
dobra do przodu i na boki, gorzej z tyłem (w kombi). Uwaga!!! zderzaki niewidoczne, trzeba sobie ciągle przypominac, że są!!!
Bez zarzutu. Ogrom miejsca. mała ciężarówka.
dobra. klima, jeśli sprawna i zadbana, bez zarzutu.
j/w. ogrom.
silnik głośny na zimno, i po 140 km/h.
rozsądne zużycie w stosunku do masy - 1950 kg. Ostatnio tankując 40 l gazu, przejechałem 390 km (i to wcale nie jadąc ekonomicznie)
Za stosunkowo niewielkie pieniądze, można kupic zadbanego, z bogatym wyposażeniem, eleganckiego Mondka. To auto wygrywa z innymi w swojej klasie: wielkością i brakiem irytujących, psujących się co chwila dupereli. Stosunkowo niedrogie sa zamienniki oryginalnych części, (nie każdego stac na części Motorcrafta), całośc, mimo iż może na to nie wygląda, zmieści się w budżecie przeciętnego Kowalskiego. Warunek jest jeden - o auto musimy dbac.
trzeba się przyzwyczaic do lekkiego piszczenia i skrzypienia wnętrza na nierównościach. Ten typ tak ma. Spasowanie deski rozdzielczej, tylne drzwi, coś w zawieszeniu, można szukac wszędzie, a to taki urok.
jeszcze nie miałem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]