Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

nyki@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 130KM 96kW
Rok produkcji 2000
Ford Mondeo II Kombi 2.0 i 130KM 96kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń w środku i komfort jazdy.
Zawieszenie : Gumki w zawieszeniu dość szybko czują nasze drogi
Układ elektryczny : Wspomniana żarówka w przednim reflektorze po str. prawej.
Gdyby nie zużycie paliwa...
Świetny. Nie za głośny, miło mruczy na niższych obrotach. Myślę, że do automatycznej skrzyni to najlepszy wybór. Mógłby nieco mniej palić w mieście...
Mam automat i jestem nim zachwycony. Czuć brak V biegu (jeździłem już kiloma innymi), ale za to sposób przełączania biegów jest super. Niestety- jest minus. Zużycie paliwa w mieście... Dochodzi do 11,8 przy średniej jeździe. Jak go pogonić, to... Za to w trasie, przy utrzymywaniu prędkości w ok. 120, czasami 140 km/h wyszło mi 8,7 l/100 km. Trzeba dbać o skrzynię, nie oszczędzać na wymianie oleju i jeździ, jak marzenie.
Rewelacyjny komfort. W zakrętach chodzi elegancko. Oczywiście do BMW 3 wiele brakuje, ale jego przeznaczenie to wozić rodzinę, nie się ścigać.
Nie narzekam. Żona dwa razy przytarła zderzaki na parkingu, ale co tam.
Od samego początku czuję się jak aucie, którym jeździ się od dawna. Nic nie skrzypi, nie stuka.
Do tej pory żaden mój samochód nie miał takiej wentylacji! Latem szybko schłodzi klimka, zimą szybciutko odszronią się szybki. Jeszcze nikt go nie przebił w tej kategorii. Same superlatywy. Trzeba tylko pamiętać, że klimę regularnie trzeba odgrzybiać i od czasu do czasu włączyć, nawet, jeśli nie bardzo jest potrzebna (bo inaczej czuć swąd).
Niech się inni uczą, jak wygospodarować przestrzeń. Ludzie o wzroście ok. 190 nie będą narzekać.
Nie odczuwam kłopotów.
Paliwo to już wcześniej opisałem. Kiepsko. Ceny i przeglądy za to oceniam świetnie- duży, stosunkowo jeszcze młody samochód, a tanio się go serwisuje. Części mechaniczne nie bardzo mogę ocenić, gdyż do tej pory wymieniałem tylko łożysko w przednim kole i kompletny rozrząd po zakupie. Za to blacharskie- a jakże :-). @x szyba przednia (raz pękła sama?), maska, zderzak przód i reflektory z atrapką. Raczej tanio (zderzak i maska z rynku wtórnego- bardzo tanio).
Wielkie auto za małą kasę.
Denerwuje żarówka w przednim lewym reflektorze- 3 razy już wymieniana... I tylna wycieraczka, która po wymianie siedzi nieco za luźno w uchwycie i czasem się wysuwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 130KM 96kW [l/100km]

9,1