Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

Miłosz, 9 lat temu
Silnik 2.0 i 130KM 96kW
Rok produkcji 1998
Ford Mondeo II Kombi 2.0 i 130KM 96kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wspaniałe zawieszenie! Trzyma się doskonale na zakrętach!
Układ hamulcowy
Inne : Skrzynia biegów
Auto nie jest doskonałe, ale stosunek ceny do jakości wypada bardzo dobrze. Mondeo jest wielkie i wygodne, posiada bardzo dobre jednostki benzynowe, szczególnie te o większych pojemnościach i do tego wspaniałe zawieszenie. Bierze zakręty z radością i zawsze dostarcza mi sporo radości, mimo podeszłego wieku.
Dwulitrowy benzynowy silnik z łatwością dźwiga to wielkie kombi. Żałuję, że nie kupiłem auta z silnikiem V6, ale już 2,0 radzi sobie bardzo dobrze, nawet mimo 17 lat i instalacji gazowej.
Skrzynia nie jest rewelacyjna, ale nie ma się do czego przyczepić.
Zawieszenie jest po prostu wzorcowe. Wyłapuje mniejsze nierówności, większe jedynie tłumi, ale zawsze utrzymuje wspaniałą przyczepność i poczucie kontaktu z jezdnią poprzez kierownicę. Zdecydowanie największa zaleta tego auta.
Szyb jest dużo i są wielkie, bez zarzutu.
Można się czepiać pewnych braków, np. zbyt małej ilości schowków, ale byłoby to złośliwością.
Klimatyzacja działa bez zarzutu. Spotkałem już lepsze, ale ta jest wystarczająca.
Więcej przestrzeni znajdziesz tylko w autobusie.
Powyżej 120kmh wyraźnie słychać wiatr, ale poza tym w aucie jest cicho, poza pomrukiem silnika.
Jeżdżę głównie w trasie krajówkami i ok 25% po mieście. Klimatyzacji używam niemal bez przerwy i lubię dynamicznie startować spod świateł. Najczęściej z butli wychodzi mi 10,6l/100km co est wynikiem satysfakcjonującym. Próbowałem oszczędnej jazdy, ale zawsze brakowało mi cierpliwości. Jestem bardzo zadowolony ze spalania mojego mondeo, polecam to auto z gazem!
Za mojego "Mundka" dałem 3450zł w 2015 roku. Trudno znaleźć wygodniejsze i lepsze auto za taką śmieszną cenę.
Cudów nie ma. Auto ma 17 lat i zaczyna się rozpadać. Mimo tego większość elektryki działa bez zarzutu. Nie narzekam.
Mimo 17 lat silnik działa, samochód jeździ, w związku z czym ocena jest pozytywna.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 130KM 96kW [l/100km]

10,3